Jis teigia, kad naujausi duomenys rodo, kad Amerika, euro zona bei Didžioji Britanija jau kitą, arba dar kitą ketvirtį atsidurs ties ekonomikos recesijos slenksčiu.
„Klausimas nėra, ar bus antrasis recesijos dugnas, tačiau kokia ji bus, t.y. ar vidutinio sunkumo, ar sunki kartu su finansų krize“ – atkreipė dėmesį Nouriel Roubini.
„Atsakymas priklauso nuo įvykių euro zonoje“ – pridėjo minimas ekonomistas.
Jis tikina, kad destabilizacija Europoje, kurią lemtų įsiskolinusių šalių krizė, bankų krizė, ar kurios nors šalies pasitraukimas iš euro zonos, sukeltų didesnį šoką, nei investicinio banko Lehman Brothers bankrotas.
Nouriel Roubini pabrėžia, kad Europa turi veikti vieningai, ir iki lapkričio pradžioje Kanuose įvyksiančio G20 grupės šalių atstovų susitikimo, priimti ir padaryti teisingus veiksmus. Jo nuomone, tinkami sprendimai arba dalykai – tai Europos finansinio stabilumo fondo padidinimas iki maždaug dviejų trilijonų eurų, bei Europos programos sukūrimas Amerikietiškos TARP programos pagrindu, kuri užsiimtų bankų kapitalų padidinimais.
„Europos finansinio stabilumo fondas turi būti keturis kartus didesnis už dabartinę jo vertę, kuri sudaro 440 mlrd. eurų, nes tik tuomet galima bus būti įsitikinus, kad išvengsime disbalanso ir išpuolių prieš Italiją ir Ispaniją. Nėra tokio plano, nes politiškai net pirmasis Europos finansinio stabilumo fondas dar nėra patvirtintas, jau nekalbant apie jo padidinimą keturis kartus“ – teigė Amerikos ekonomistas Nouriel Roubini.
Jis taip pat mano, kad Europos Centrinis bankas, tam kad paskatintų ekonomiką, turėtų sušvelninti savo vykdomą pinigų politiką.