Jo teigimu, euro zona atsidūrė pačiam įvykių epicentre. Euro zonos šalių lyderiai stengiasi sukonstruoti gelbėjimo paketą, kuris galiausiai atkurs stabilumą pinigų sąjungoje. Europos Centrinio banko vadovas mano, kad krizė yra susijusi su visu Vakarų pasauliu.
„Visas išsivysčiusias šalis palietė dabartinė krizė, kuri parodė jų silpnas vietas. Tai taikoma visiems – Japonijai, Amerikai, Europai“ – teigė Jean-Claude Trichet.
Tačiau jis pabrėžia, kad krizė atskleidė ne euro kaip valiutos silpnumą, o euro zonos valdymo spragas.
Jis mano, kad euro zonos politikai turi sustabdyti šį užburtą ratą, nes šalių skolos, dėl bankų padėties, kurie turi šias obligacijas, kelia nerimą investuotojams.
Euro zonos šalių valdžioms tenka dvejopa atsakomybė. Pirma, pastarosiomis dienomis sutelktas dėmesys į poreikį stiprinti bankų kapitalus. Tačiau pasak Europos Centrinio banko vadovo, taip pat būtina atstatyti, kiek tai įmanoma, šalių skolų patikimumą.
Jean-Claude Trichet pabrėžia, kad politikai prisidėjo prie krizės eskalavimo, todėl investuotojai ėmė abejoti euro zonos šalių valstybinių obligacijų patikimumu. Vokietijos atstovai labai garsiai skelbė, kad tokių šalių kaip Graikija išgelbėjimas stipriai paveiks privačius investuotojus.