A.Merkel - prireiks dešimtmečio norint išgydyti ES finansus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2011-11-07 12:07 Komentarai: (1)
Vokietijos Kanclerė Angela Merkel savo kas savaitę daromo komentaro, kurio įrašą ji patalpina į savo internetinę svetainę, metu pareiškė, kad prireiks dešimtmečio norint išgydyti Europos sąjungos finansus ir išbristi iš krizės.

„Skolų krizės išsprendimas - tai kelias, reikalaujantis daug pastangų, kurias mes žingsnis po žingsnio turėsime padaryti“ - po G20 grupės šalių susitikimo pareiškė ji.

„Skolų krizė iškart nesibaigs, yra aišku, kad prireiks maždaug dešimtmečio, kad mes ir vėl atsidurtume geresnėje padėtyje“ - prognozuoja Angela Merkel.

Vokietijos Kanclerė dar kartą pabrėžė, kad visos euro zonos šalys turi mažinti savo skolas.

Per G20 grupės šalių atstovų susitikimą, kad išvengti skolų krizės išplitimo, kaip tai įvyko Graikijoje, Tarptautinis Valiutos Fondas pradėjo vykdyti Italijos monitoringą.
 
1.   Parašė megejas   2011-11-07 14:07  

Jeigu nebus esminių pakeitimų finansų valdymo sistemoje, tai nepavyks niekada, kuo toliau tuo labiau tik gilės problemos, nes ne tik Europa, bet ir dauguma pasaulio valstybių gyvena ne pagal išgales, o senas skolas dengdami naujomis, bet iš esmės jų nemažindamos. Tai tas pats, kaip kurie žmonės senas skolas dengia vis imdami naujas paskolas, bet galiausiai tai priveda prie bankroto (kur yra fiziniams asmenims tokia galimybė) arba kabo skolos visą gyvenimą. Aišku į valstybių skolas dėl suprantamų priežasčių žiūrima atlaidžiau (stipriasniam kaip ir visur daugiau galima, nei silpnesniam), dalis jų nurašoma kaip Graikijos atveju arba kabo ir didėja pastoviai kaip JAV. Tik neaišku kam to cirko aplamai reikia, jei aišku, kad niekas niekad skolų net nesiruošia atiduoti, tai geriau sugalvoti teisingą procedūrą, kaip jas laikas nuo laiko tiesiog nurašyti, vienos ar kitos valstybės ar eilinių gyventojų sąskaita.
O kas liečia Europą, tai turi būti vieninga finansų valdymo sistema kaip ir kiekvienoj sąjungoj, norint, kad ji sėkmingai gyvuotų. O dabar turim situaciją, kai visi kabina iš vieno katilo be jokių taisyklių, o kaip dažnai būna, tie kurie įdeda mažiausiai, nori ir pasiima daugiausia. Centralizuotai ES tik priima mažareikšmius sprendimus, pvz., kokiais vaistais galima prekiauti, kur galima ar negalima rūkyti, kokias bausmes nusikaltėliams galima ar negalima taikyti ir kitokį niekalą.