Keturi galimi kitų metų euro zonos scenarijai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2011-12-08 14:08 Komentarai: (1)
Euro zonoje yra galimi keturi potencialūs ekonomikos vystymosi scenarijai: monetarinė ekspansija dėka Europos Centrinio banko įlietų lėšų, kontroliuojamas labiausiai įsiskolinusių šalių bankrotas, Graikijos pasitraukimas iš euro zonos arba naujo valiutos bloko sukūrimas - skelbiama PwC (anksčiau buvo žinoma kaip PricewaterhouseCoopers) kompanijos ataskaitoje.

Taigi, PwC kompanijos numatyti keturi kitų metų euro zonos ekonomikos vystymosi scenarijai:

1 scenarijus - Monetarinė ekspansija: Europos Centrinis bankas gauna „žalią šviesą“ didelioms pinigų injekcijoms į problemines šalis, na o palūkanų norma trumpuoju laikotarpiu bus išlaikyta žemame lygyje. Viena vertus, tai padėtų išvengti recesijos, tačiau kita vertus infliacija pakiltų gerokai aukščiau virš nustatytos tikslinės dviejų procentų ribos, na o euras nuvertėtų.

2 scenarijus - Kontroliuojamas bankrotas: bus susitarta dėl labiausiai įsiskolinusių šalių kontroliuojamo bankroto. Tai lems skolų spiralę, ir ilgesnę recesiją, kuri truks nuo dviejų iki trijų metų, todėl euro zonos bendrasis vidaus produktas smuks net apie penkis procentus.

3 scenarijus - Graikija pasitraukia iš euro zonos: Graikija bus priversta pasitraukti iš euro zonos, dėl to pastebimai pablogės šios šalies ekonominė padėtis, greit nuvertės jos nauja valiuta, be to gerokai šoktels infliacija. Euro zona siekdama apsaugoti savo valiutą, įves griežtą fiskalinę discipliną ir imsis kitų priemonių, kuriomis bus siekiama padidinti investuotojų pasitikėjimą. Nepaisant to, nepavyks išvengti recesijos, kuri gali trukti iki dviejų metų.

4 scenarijus - Naujas valiutos blokas: Vokietijos - Prancūzijos tandemas pripažįsta, kad dabartinė euro zonos forma yra nestabili, todėl ruošiamasi sukurti naują, mažesnį ir labiau kontroliuojamą valiutos bloką. „Naujo euro“ sukūrimas atneštų daug naudos naujam blokui, kuriame padidėtų vidaus paklausa. Šalys, kurios nepatektų į naują bloką, patirtų pastebimą valiutų vertės sumažėjimą, bei susidurtu su rimtu ekonomikos nuosmukiu.

„Šiuo metu netikrumo lygis euro zonoje yra labai stipriai pakilęs. Potencialus ekonominės ir politinės krizės poveikis gali būti skirtingas, tačiau nepriklausomai nuo to, kokį kelią pasirinks politikai, neišvengsime skausmingo prisitaikymo prie naujos fiskalinės realybės. Didėjantis rinkų spaudimas, bei didelės skolos, kurias reikės refinansuoti jau kitų metų pavasarį, leidžia spręsti, kad dabartinė krizės fazė pasibaigs maždaug kitų metų pirmąjį ketvirtį“ - teigė PwC kompanijos makroekonominio padalinio direktorius Yael Selfin.
 
1.   Parašė Flomasteris   2011-12-08 23:35  

variantas 4)naujo valiutų bloko valiuta euras2.0 būtų labai kietas jau savaime, o vat neįėjusių šalių valiutos būtų labai "minkštos", vėlgi dėl savaiminių priežaščių ir netgo tos šalys būtų suinteresuotos (ne hyperinfliacija) savo valiutų minkštumų vs €2.0, ko pasekoje jų prekės tamtų konkurencingesnės tiek vidaus rinkoje, tiek išorės rinkose. Vokietija ir kitos "kieto euro2.0" bloko šalys, gautų ryškų eksporto smukimą,kas atslieptų jųjų BVP, einamajai sąskaitai tt, žodžiu ne viskas taip vazelinu tepta kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.