JAV įmonių akcijų kainos kilo paskelbus lūkesčius viršijusius gamybos rodiklius.

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2012-04-03 10:20 Komentarai: (0)
Pirmadienį visi pagrindiniai JAV akcijų indeksai fiksavo teigiamus pokyčius. S&P 500 indeksas pasiekė beveik 4 metų aukštumas po lūkesčius viršijusių gamybos rodiklių paskelbimo. Visi 10 indeksą sudarantys sektoriai fiksavo teigiamus pokyčius, o indekso reikšmė išaugo 0,75 proc. Dow Jones Industrial Average indeksas padidėjo 0,4 proc., t.y. iki 2007m. gruodžio mėnesio aukštumų. Nasdaq Composite padidėjo labiausiai – 0,91 proc.

Kosmetikos priemonių pardavėjos „Avon Products Inc.“ akcijos pabrango 17,25 proc. iki 22,7 JAV dolerio už paprastąją akciją, kai įmonė patvirtino gavusi neįpareigojantį pirkimo pasiūlymą iš „Coty Inc“. Pasiūlymo suma siekia 10 milijardų JAV dolerių, t.y. 23,25 JAV dolerių už paprastąją akciją. Tiesa, „Avon Products Inc.“ atmetė pasiūlymą. Internetinio prekybos tinklapio operatoriaus „Groupon Inc.“ akcijų kaina krito 16,89 proc., kai įmonė paskelbė patikslintą finansinę ataskaitą, kurioje tiek pardavimai, tiek pelnas buvo mažesni nei skelbta anksčiau.

Kovo mėnesį „ISM“ gamybos indeksas paaugo vienu punktu iki 53,4 ir viršijo lūkesčius. Reikšmė virš 50 rodo, kad gamybos apimtys auga. Tačiau kovo mėnesį išlaidos statyboms buvo mažesnės nei tikėtasi ir, lyginant su vasario mėnesiu, krito 1,1 proc. Analitikai tikėjosi 0,7 proc. išlaidų augimo. Dėl paaiškėjusių mėnesinių rodiklių tikimasi I ketvirčio išlaidų statyboms prognozių sumažinimo.

Vakarų Europa

Ši savaitė Vakarų Europos rinkose prasidėjo optimistiškai. Kilo 12 iš 18 nacionalinių Europos biržų indeksų. Investuotojų nuotaikas palankia likme pakreipė geri gamybos rodikliai Kinijoje ir JAV. Nors kol kas atrodo, kad pasaulio ekonomikos būklė nėra tokia prasta, tačiau pačioje Europoje dar esama pakankamai disbalansų. Praėjusią savaitę indeksų reikšmės smuko vėl į paviršių iškilus baimėms dėl viešųjų finansų ateities. O ir pačioje euro zonoje vakar paskelbti ekonominiai rodikliai toli gražu nedžiugino.

Nedarbo lygis euro zonoje vasario mėnesį palypėjo 0,1 proc. punkto iki 10,8 proc. Tai didžiausia reikšmė per pastaruosius 14 metų. Darbo rinkos rodikliai paprastai yra atsiliekantys ir į ekonomikos pokyčius sureaguoja vieni paskutinių. Tad kol kas ekonomistai neturi pakankamai pagrindo tikėtis sveikesnės ekonomikos, priešingai - rodikliai byloja apie silpstančią euro zonos būklę. Pirkimo vadybininkų indekso reikšmė gamybos sektoriuje kovo mėnesį siekė 47,7 punkto. Mažesnės už 50 šio indekso reikšmės reiškia, kad sektoriaus apimtys mažėja.

Azija

Šiandien Azijos akcijų rinkose buvo daugiau optimistiškai nusiteikusių investuotojų, nei pesimistų. Honkongo akcijų indeksas Hang Seng kilo 0,44 proc., o Pietų Korėjos indekso Kospi 200 reikšmė padidėjo 1,07 proc. Vis dėlto, Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 krito 0,67 proc. Investuotojai fiksavo pelnus po itin sėkmingo pirmojo metų ketvirčio, o labiausiai per pastarąjį mėnesį pabrangusi Japonijos jena taip pat slopina investuotojų pasitikėjimą eksportuojančių bendrovių sėkme.

Daugumos didžiausių Japonijos eksportuojančių bendrovių akcijų kainos šiandien smuko. Pavyzdžiui, „Fuji Heavy Industries Ltd.“ akcijos pigo 1,62 proc., „Toyota Motor Corp.“ akcijų kaina sumažėjo 0,3 proc., o „Sharp Corp.“ akcijų kaina krito 1,34 proc. Tuo tarpu, Pietų Korėjos automobilių gamintojų akcijos šiandien žymiai pabrango – „Hyundai Motor Co.“ akcijų kaina pašoko 5 proc., o „Kia Motors Corp.“ akcijos brango 2,5 proc. Tokį investuotojų optimizmą sukėlė „Deutsche Bank“ analitikų pranešimas, kad jie tikisi solidžių pirmojo ketvirčio rezultatų iš Pietų Korėjos automobilių gamintojų.

Baltijos šalys

Pirmadienį prekyba Vilniaus ir Talino akcijų biržose pasižymėjo lengvu optimizmu, tad šie indeksai kilo 0,4 ir 0,51 proc. Tiesa, Rygos akcijų biržos indeksas sumažėjo 0,71 proc. Taline akcijų perleista už 760 tūkst. eurų, Vilniuje – už 420,5 tūkst. eurų, o Rygoje – už 77 tūkst. latų. Aktyviausiai prekiauta „Olympic Entertainment Group“, „Tallink Grupp“, „TEO“ akcijomis.

„Apranga“ vėl paskelbė labai stiprius mėnesinius mažmeninės prekybos apyvartos rezultatus. Kovo mėnesį apyvarta buvo 34,6 proc. didesnė nei prieš metus. Tokie pardavimai žada dar vieną įspūdingą ketvirtį. Tad dėmesys šiais pozicijai artimiausiomis dienomis išliks stiprus, juolab, kad jau trečiadienį bendrovė gali pranešti apie siūlomus dividendus akcininkams. „Baltikos“ pardavimai kovo mėnesį sudarė 3,8 mln. eurų ir buvo 8 proc. didesni nei prieš metus. Tiesa, bendrovės parduotuvių plotas per metus sumažėjo net 9 proc., tad pardavimų vienam kvadratiniam metrui didėjimas sudarė apie 19 proc. Eilinį sykį, labiausiai pardavimai augo Baltijos šalyse, o didžiausias kritimas matytas Ukrainoje ir Rusijoje. Latvijos bendrovė „Latvijas tilti“ kartu su „Kauno keliais“ laimėjo 31,228 mln. latų vertės konkursą rekonstruoti Geležinio vilko gatvę Vilniuje. Palyginimui „Latvijas tilti“ 2011 metų pajamos sudarė 18 mln. latų.

Vidurio ir Rytų Europa

Lenkijos pirkimo vadybininkų indeksas, skaičiuojamas gamybos sektoriui kovo mėnesį išaugo nuo 50,0 iki 50,1. Ekonomistai prognozavo jį sumažėsiant iki 49,7 punkto. Vis dar apie plėtrą bylojanti pirkimo vadybininkų indekso reikšmė palankus ženklas Lenkijos ekonomikai. Ji šiemet turtų būti viena sparčiausiai augančių Europos Sąjungoje. Tiesa, nepaisant gana neblogų prognozių, lėtės ir Lenkijos ekonomikos augimo tempas. Šiemet jis turėtų siekti 2,5 proc., palyginti su 4,3 proc. 2011 metais.

Žaliavos

Pirmadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje šoktelėjo į viršų daugiau nei 2 proc. Didžiausią įtaką naftos brangimui turėjo teigiamos makroekonominės naujienos iš JAV bei Kinijos, susijusios su labiau nei tikėtasi padidėjusiu pramonės aktyvumu kovo mėn. Tai leidžia teigti, kad išsilaikantis pramonės augimas turėtų teigiamai prisidėti ir prie naftos paklausos perspektyvų artimiausiu metu. Tiesa, pramonės aktyvumas Europoje eilinį sykį nenudžiugino. Beje, naftos kainai palaikymą suteikė ir „BP“ pranešimas apie sustabdytą naftos gavybą Šiaurės jūros platformoje, tad vien balandį vėluos bent septynių tanklaivių pakrovimas, o tai ir taip padidins įtampą naftos pasiūlos rinkoje. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į Sudano bei Pietų Sudano konfliktą, kuris jau yra pavirtęs atvirų karinių veiksmų demonstravimu. Pirmadienį, Sudanas bombardavo regioną, kuriame yra pastarosios šalies pagrindiniai naftos gavybos telkiniai. Tiesa, Pietų Sudanas tikisi, kad tai neperaugs į atvirą karinę priešpriešą. Beje, Rusija vis dar po truputį sugeba didinti naftos gavybą – kovo mėn. vėl pasiektas gavybos rekordas nuo Sovietų Sąjungos griuvimo – šalyje išgauta 10,36 mln. barelių naftos, o tai yra 1,6 proc. daugiau nei prieš metus ir 0,2 proc. daugiau nei vasarį. Aukšta naftos kaina bei rekordinė naftos gavyba labai prisideda prie geresnės ekonominės šios šalies situacijos.
 
Dar nėra komentarų