Dešimt priežasčių korekcijai biržose

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2012-04-03 18:16 Komentarai: (2)
Credit Suisse banko turto valdymo padalinio Londone direktorius Robert Parker mano, jog per šį ketvirtį finansų rinkose sulauksime korekcijos. Be to, jis išskyrė dešimt priežasčių, kurios galėtų lemti korekciją biržose.

Jis teigia, kad per artimiausius kelis mėnesius pasaulio biržose reikėtų laukti korekcijos. Tačiau per artimiausius du metus investavimas į akcijas turėtų būti vienas iš geriausių investavimo pasirinkimų. Lygiai taip pat gerai turėtų sektis tik realiems aktyvams, tokiems kaip žaliavos ir nekilnojamas turtas.

Tačiau artimiausi tris mėnesiai finansų rinkoms bus sunkūs. Credit Suisse banko turto valdymo padalinio Londone direktorius Robert Parker išskyrė dešimt priežasčių, kurios gali lemti korekciją biržose.

1. Įtampos padidėjimas Artimuosiuose Rytuose

Irano klausimas vis dar nėra išspręstas. Neaiškumas dėl tolesnės situacijos vystymosi didina naftos kainas. Tai kenkia šalių ekonomikoms ir neramina investuotojus.

2. Rizika susijusi su Francois Hollande pergale

Pagal apklausas socialistas ir toliau pastebimai lenkia dabartinį Prancūzijos prezidentą Nicolas Sarkozy. Investuotojams nerimą kelia Francois Hollande, kuris yra kandidatas į Prancūzijos prezidentus, radikalūs pasisakymai ir planai.

3. Nežinomybė Graikijoje

Situacija Graikijos politinėje scenoje gali komplikuoti naujos vyriausybės kūrimo procesą. Nei viena iš Graikijos pagrindinių partijų neturi šansų per šalies parlamento rinkimus iškovoti daugumą.

4. Recesija Ispanijoje

Šiais metais Ispanijos ekonomika ir vėl atsidurs recesijos būsenoje. Tai gali sutrukdyti taupymo planų įgyvendinimui.

5. Italijos ekonomika taip pat ties recesija

Nors naujojo Italijos premjero Mario Monti reformos turėtų būti įgyvendintos sėkmingai, tačiau šalies ekonomika vis tiek neišvengs nuosmukio, arba recesijos. Be to, Italijos statistikos departamentas pranešė, jog šalyje bedarbystė ūgtelėjo į pastarųjų vienuolikos metų aukštumas.

6. Sulėtėjimas BRIC šalyse

Iki šiol didžiausios besivystančios šalys labiausiai skatino pasaulinės ekonomikos augimą. Tačiau dabar ir šiose šalyse sulėtėjo ekonomikos augimas, na o Kinijoje ekonomika jau pradėjo smukti. Būtų gerai, jog tai būtų minkštas nusileidimas.

7. Amerika pradės taupyti

Jeigu Amerikos valdžios atstovams nepavyks susitarti, kaip toliau bus vykdoma biudžeto politika, tuomet jau nuo kitų metų bus automatiškai pradėtos pastebimai mažinti biudžeto išlaidos. Toks staigus taupymas be jokios abejonės sukeltų globalią recesiją.

8. Bankai gražina skolas

Bankų aktyvų išpardavimas ir jų poreikis iš rinkos pritraukti daug kapitalo, tai bloga naujiena ekonomikos augimui. Bankams liks mažiau pinigų paskolų išdavimui.

9. Kompanijų padėtis gali pablogėti

Po labai gerų veiklos rezultatų laikotarpio, jų gerėjimo dinamika išsikvepia. Jeigu neįskaičiuotume Apple veiklos rezultatų pagerėjimo, tai tuomet į S&P500 indeksą įeinančios kompanijos per praėjusių metų paskutinį ketvirtį savo pelnus padidino vidutiniškai tik 3,6 procentais.

10. Rinkų perpirkimas

Per pirmą šių metų ketvirtį tiek akcijų, tiek kitų aktyvų kainos pastebimai pakilo. Tad korekcija būtų natūralus reiškinys.
 
1.   Parašė bikerboylt   2012-04-04 10:11  

11. Artejanti pasaulio pabaiga 2012m gale ))

 
2.   Parašė Luinys777   2012-04-04 10:40  

Niekaip nesuprantu džiūgavimų dėl pasaulio pabaigos. Galvoji tave aplenks? Nė velnio. Kaip ir visiems kitiems, taip ir tau bus tas pats - PYZDIEC.