Taip kaip ir buvo tikėtasi, demokratams šalies šimto vietų Senate nepavyko mobilizuoti reikalingų šešiasdešimties daugumos balsų, kad įstatymo projektas ir toliau būtų svarstomas.
Šią savaitę Amerikos Kongrese laukia ir tolesnė demokratų ir respublikonų kova, nes bus svarstomas įstatymų projektas, kurį forsuoja Amerikos prezidentas Barakas Obama, dėl mokesčių padidinimo asmenims, kurie per metus uždirba daugiau nei vieną milijoną dolerių. Tai pat bus svarstomas ir respublikonų siūlomas įstatymų projektas, remiantis kuriuo, įmonėms būtų suteiktos mokesčių lengvatos.
Minėtam įstatymo projektui dėl mokesčių padidinimo turtingiesiems buvo suteiktas „Buffett taisyklės“ pavadinimas po to, kai gerai žinomas milijardierius ir investuotojas Warren Buffett, kuris palaiko šio įstatymo priėmimą, viešai pasiskundė, jog proporcionaliai moka mažesnius mokesčius nei jo sekretorė.
Nors analitikų nuomone, didesnių mokesčių pakeitimų iki lapkritį įvyksiančių prezidento rinkimų tikėtis neverta, tačiau demokratų Senatorius Sheldon Whitehouse jau paskelbė, jog jo partija per visus metus forsuos didesnių mokesčių turtingiesiems priėmimą, nes tai svarbus signalas Amerikos viduriniajai klasei.
Amerikos prezidentas Barakas Obama ir demokratai teigia, jog mokesčių padidinimas turtingiausiems amerikiečiams padėtų sumažinti šalies biudžeto deficitą, be to mokesčių sistema taptų labiau teisingesnė. Tuo tarpu respublikonai mano visiškai priešingai, jie nori netgi biudžeto deficito didėjimo sąskaita mažinti mokesčius ir tokiu būdu prisidėti prie ekonomikos skatinimo ir naujų darbo vietų kūrimo.
Šiais metais baigia galioti George'a W. Bush prezidentavimo metu priimtos įvairios mokesčių lengvatos, tad tarp abiejų pagrindinių Amerikos partijų mokesčių klausimais vyks atkakli kova. Ekonomistai baiminasi, jog po šalies prezidento rinkimų, mokesčių klausimu gali būti prieita aklavietė, t.y. nebus pasiektas susitarimas, ir tuo pačiu gali būti blokuojami kiti svarbūs klausimai susiję su ekonomikos atsigavimu.