Laukę skolų krizės Japonijoje, patyrė didžiulius nuostolius

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2012-10-08 16:39 Komentarai: (6)
Rizikos draudimo arba hedge fondų valdytojai, kurie tikėjosi, jog Japonijoje kils skolų krizė, ir užėmė atitinkamas pozicijas, kad iš to uždirbti galbūt ir savo gyvenimo pelną, patyrė didžiulius nuostolius.

Finansinio bloko Stone Street Advisors autoriai apskaičiavo, kad kai kurie fondų valdytojai, kurie tikėjosi Japonijos valstybinių obligacijų vertės kritimo, ir užėmė atitinkamas pozicijas, per du metus prarado net devyniasdešimt procentų viso savo kapitalo.

Iš pirmo žvilgsnio, Japonijos finansinės problemos, kurias jau senokai pranašavo ekonomistai, yra panašios į tas, su kuriomis susiduria Pietų Europos šalys. Tačiau nepaisant to, kad Japonijos viešosios skolos lygis net daugiau nei du kartus viršija šalies metinio bendrojo vidaus produkto vertę, prognozuota krizė šioje šalyje taip iki šiol vis dar neprasidėjo.

„Yra klaidinga šalies viešosios skolos santykio su bendruoju vidaus produktu rodiklį vertinti kaip pagrindinį matą, kuris nusako nemokumo riziką“ - tikina Japonijos banko Nomura atstovai.

Jie primena, jog Japonijos gyventojų ir verslo atstovų turima reikšmingo turto, įskaitant ir aktyvus užsienyje, vertė prilygsta šalies viešajai skolai.

„Investuotojai, kurie laukė Japonijos valstybinių obligacijų vertės kritimo, pamiršo, kad pasaulyje ši šalis yra viena iš didžiausių kreditorių, o ne skolininkių“ - pabrėžė Nomura banko analitikai.
 
1.   Parašė C#   2012-10-08 16:56  

Zadnast pogubila frajera.

"Investuotojai, kurie laukė Japonijos valstybinių obligacijų vertės kritimo, pamiršo, kad pasaulyje ši šalis yra viena iš didžiausių kreditorių, o ne skolininkių"

Faktas. Nesuprantu kaip galima kist nagus i viena is didziausiu eksporteriu su tokiais lukesciais. Tegul uz amerikos bankrota geriau pastato, bet tie zalio biski paspaudina he he

 
2.   Parašė Droidas   2012-10-08 16:58  

Japonija ne tik kreditorė, bet viena iš technologinių lyderių.

 
3.   Parašė sliux   2012-10-08 17:49  

Jo, tatyti už didžiųjų valstybių skolų krizę yra žaidimas su ugnimi. Apie JAV skolų krizę ir obligacijų burbulą irgi jau labai seniai kalbama, bet turbūt tas burbulas sprogs dar labai labai negreit. Jau geriau silpnesnes valstybęs bandyt shortint, tokias kaip Ispanija, Italija.

 
4.   Parašė Fišeris   2012-10-08 18:23  

<... Rizikos draudimo arba hedge fondų valdytojai, kurie tikėjosi, jog Japonijoje kils skolų krizė, ir užėmė atitinkamas pozicijas, kad iš to uždirbti galbūt ir savo gyvenimo pelną, patyrė didžiulius nuostolius. <...> per du metus prarado net devyniasdešimt procentų viso savo kapitalo.


Ar ne ironiška - fondai, kurių pavadinimą straipsnio autorius išvertė visiškai teisingai - rizikos draudimo fondai, visiškai nesusitvarko su rizika ir jos nevaldo. My oh my!

 
5.   Parašė ramasinv   2012-10-08 21:56  

"per du metus prarado net devyniasdešimt procentų viso savo kapitalo.".
O štai turto valdymo mokestį turbūt sėkmingai išsimokėjo
Sorry, bet nesuprantu tokių fondo valdytojų, kurie praranda 90% kapitalo. Tokius tik į teismą už svetimo turto iššvaistymą.

 
6.   Parašė siaures vejas   2012-10-10 08:01  

nusiraminkit, tai juk 90% pozicijos kapitalo, o pozicijos dydis- "net" 1-2% viso kapitalo. Be to CDS turbut yra kokiu 5 metu trukmes, retai tiesiogiai VVP, daug dazniau "toyotu" "mitsubishiu" bond'u.