Jis tikina, kad jo nuomone, Amerikos valdžia neleis realizuotis taip vadinam fiskaliniam skardžiui, na o kritimų rinkose priežastys bus visiškai kitos.
„Bus šioks toks pataisymas, t.y. nežymus mokesčių padidėjimas bei nedidelis išlaidų sumažinimas, tad poveikis nebus didelis. Visi bus laimingi. Rinkos augs. Tačiau galiausiai rinkos pradės kristi dėl to, nes nuvils įmonių veiklos rezultatai. Pasaulio ekonomika kitais metais vos vos augs, na o galbūt netgi ims trauktis, t.y. smukti“ - paaiškino Marc Faber.
„Dėl šių priežasčių nuo rugsėjį pasiektų aukštumų, kai S&P 500 indeksas buvo pakilęs iki 1470 punktų, akcijų rinkos, mano nuomone, nusmuks mažiausiai dvidešimt procentų“ - pateikdamas savo prognozę pridėjo jis.
Pasaulinės ekonomikos sulėtėjimo priežastys, priklausomai nuo šalių, yra skirtingos.
„Kiekviena šalis kovoja su savo problemomis. Vietnamas, jei manytume, jog tai yra mikrovisata, turi didelį nekilnojamo turto perteklių, kurį rinkai įsisavinti prireiks daug metų. Su tokiomis pačiomis problemomis susiduria ir Kinija. Tuo tarpu Vakarai, įskaitant Japoniją, turi rimtų problemų su skolomis, t.y. su per dideliu įsiskolinimu, kurios galiausiai kažkokiu būdu turi būti grąžintos arba sulauksime pasaulinės ekonomikos sulėtėjimo“ - tikino Marc Faber.
„Manau, kad nuo 1980 iki 2007 metų mes gyvenome aukščiau savo galimybių, o dabar atėjo atpildo laikotarpis“ - teigė jis.
„Aš manau, kad visa globali finansų sistema turės būti pataisyta, pertvarkyta, tačiau to nepadarys Centriniai bankai, o tik pačios rinkos, t.y. akcijų, skolos, ar valiutų rinkos. Tai įvyks, tai nutiks vieną dieną, ir tada mes būsime laimingi, jei mes vis dar turėsime penkiasdešimt procentų tos turto vertės, kurią mes turime šiandien“ - reziumavo gerai žinomas ekonomistas ir finansų rinkų žinovas Marc Faber.