![](datas/img/news/images/m/merkel_flags.jpg)
„Raktas į visų iššūkių, kuriuos globalizacija kelia Europai, įveikimą - tai investavimas į mokslinius tyrimus ir į švietimą bei darbo rinkos ir mokesčių reformų įgyvendinimas“ - minimam leidiniui teigė Vokietijos Kanclerė.
„Norint išlaikyti palankiausią gerovės kūrimo sistemą pasaulyje, bei tuo pačiu dar ir konkurencingumą pasaulyje, kuriame atsirado nauji konkurencingi ekonominiai modeliai: Kinija, Brazilija, Indija, reikia įdėti daugiau pastangų, be to reikėtų, kad Europos šalys nustotų kasmet išleisti daugiau nei uždirba“ - pabrėžė Angela Merkel.
„Jei dabar Europa sudaro kiek daugiau nei septynis procentus pasaulio gyventojų populiacijos, sukuria apie 25 procentus globalaus bendrojo vidaus produkto vertės bei turi finansuoti penkiasdešimt procentų globalių socialinių išlaidų, tai yra akivaizdu, jog ji turės labai sunkiai dirbti, kad galėtų išlaikyti savo gerovę ir gyvenimo stilių“ - atkreipė dėmesį Angela Merkel.
„Tačiau net jei šalis kontroliuoja savo skolas ir deficitą, bet visą savo biudžetą skiria socialinėms išlaidoms, ir nieko neinvestuoja į mokslinius tyrimus, tai tuomet verslui sukuria blogas sąlygas konkuruoti pasauliniu mastu“ - pridėjo ji.
Vokietijos Kanclerė pabrėžė, kad tokia jos nuomonę suformavo jos asmeninė patirtis, kuomet ji gyveno Rytų Vokietijoje, kurioje žlugo komunistinė sistema.
„Mes buvome liudininkai to, kaip ekonomika, kuri jau nebuvo konkurencinga, iš žmonių atima gerovę, ir galų gale tai privedė prie masyvios destabilizacijos“ - reziumavo Vokietijos Kanclerė Angela Merkel.