P.Krugman - kadangi ekonomika auga, vieno trilijono dolerių deficitas nėra pavojingas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2012-12-17 16:42 Komentarai: (7)
„Amerikos biudžeto deficitas, kuris siekia vieną trilijoną dolerių, nereiškia, kad šios šalies laukia viešosios skolos krizė, tai pat nereikia mažinti viešųjų išlaidų. Svarbu yra tai, kad jeigu ekonomika auga, biudžetas neturi būti subalansuotas“ - New York Times leidinyje rašo ekonomistas ir Nobelio premijos šioje srityje laureatas Paul Krugman.

„Amerikos biudžeto deficitas siekia vieną trilijoną dolerių. Praėjusiais finansiniais metais, kurie baigėsi rugsėjį, Amerikos biudžeto deficitas sudarė 1,089 trilijonus dolerių. Tačiau dėl to nereikia daryti itin pesimistiškų išvadų. Labai svarbu yra tai, kad kovojant su deficitu, nebūtų sulėtintas ekonomikos augimas“ - tikina jis.

„Trilijono dolerių vertės biudžeto deficitas nereiškia, kad šalies fiskalinė politika yra visiškai bloga ir nepagrįsta. Nereikia bijoti tų, kurie šaukia, jog Amerikos laukia viešųjų finansų krizė. Šie įspėjimai ne tik kad nepasitvirtino jau daug metų, bet tai pat dabar Amerikos skolinimosi kaštai yra rekordiškai žemame lygyje“ - priminė ekonomistas Paul Krugman.

„Dabartinis Amerikos biudžeto deficitas - tai ne argumentas sumažinti socialinės pagalbos ar sveikatos priežiūros draudimo išlaidas neturtingiesiems“ - New York Times leidinyje rašo jis.

„Dabartinio deficito dydis iš esmės atspindi ekonomikos nuosmukio, nuo kurio nukentėjo Amerika, mastą. Jei pernelyg greitai stengsimės sumažinti deficitą, tas mastas gali padidėti. Svarbu yra tai, kad jeigu ekonomika auga, biudžetas neturi būti subalansuotas“ - paaiškino Nobelio premijos laureatas.

„Amerikos ekonomikos augimo perspektyvos atrodo labai gerai: nekilnojamo turto rinkoje matomas atsigavimas, mažėja vartotojų skolos ir bedarbystės lygis“ - atkreipė dėmesį jis.

Vis dėl to Paul Krugman pripažino, jog Amerikos biudžeto deficitas yra iš ties didelis, ir būtų geriau, kad jis būtų daug mažesnis.

„Tačiau jeigu jis yra recesijos pasekmė - tai pagrindinis prioritetas yra sustabdyti ekonomikos sąstingį, o tai reiškia, jog dabar nereikėtų mažinti deficito, bet reikėtų užtikrinti tolesnį ekonomikos atsigavimą“ - reziumavo ekonomistas ir Nobelio premijos šioje srityje laureatas Paul Krugman.
 
1.   Parašė sliux   2012-12-17 17:46  

Jo, kol ekonomika auga deficito mažinti nereikia, va kai pradės lėtėti tada bus pats laikas. Su Graikija matom kuo tokia strategija baigėsi.

 
2.   Parašė Chaos   2012-12-17 17:54  

Vo. Čia tai tikriausias Bobelio premijos lairiatas. Aišku, Trilijonas visiškai nėra kažkokia didelė suma, anaiptol, tai gali atrodyti ir bus, kaip kėkvieno iš mūsų kišenpinigiai. Net afrikos vaikai tą žino. Iš Z......

 
3.   Parašė Droidas   2012-12-17 18:18  

Jei trilijonas gerai, 3 trilijonai 3x geriau.
Belieka spausdinti ir vargo nežinoti.
Nematė jie dar infliacijos tikros, bet pamatys ir tai bus labai netikėta visiems laureatams.

 
4.   Parašė IT17   2012-12-17 18:30  

na jis nesako, kad nereikia jo mazinti, jis tik sako, kad nereikia to daryti staigiai, kaip tai buvo daroma lt ir graikijoje ir t.t.

 
5.   Parašė Droidas   2012-12-17 22:01  

"Labai svarbu yra tai, kad kovojant su deficitu, nebūtų sulėtintas ekonomikos augimas"
Kovotojas. Augimas, augimas, augimas -vardan ko - pačio augimo.
Daugiau naudojam benzino, daugiau sergam, daugiau daužom mašinas ir statom kas pakliūna - tai gerai.
Kuo daugiau išlaidų - tuo jo manymu, geriau.
Beprotybė ir tiek. Tegu būna nors tris kart Nobelio laureatas. Sistema gali puikiai klestėti ir be pastovaus augimo, tik maža dalis to nenori.

 
6.   Parašė deluck   2012-12-17 23:07  

"Amerikos skolinimosi kaštai yra rekordiškai žemame lygyje“

Cia manau geriausias pasakymas. FED juk prieme nuostata kad kasmenesi skirti po 40mlrd USD supirkineti Jav obligacijom, tai reiskia kad praktiskai skola atidavineja spausdindami. Mazdaug taip: Kiek as tau skoloj? 20 litu? ai tai gerai tuoj atspausdinsiu.

Arba dar:
"nekilnojamo turto rinkoje matomas atsigavimas"

Velgi cia nagus kisa FED su savo hipotekos paskolu supirkinejimu 45mlrd per menesi..

Tai per pora metu ziurek ir nebebus to deficito kai taip spausdinami pinigai baisiausia tai, kad ir likes pasaulis nuo sio pvz neatsilieka, nes tiesiog tiekant prekes kur atsiskaitymai doleriais kainos brangsta automatiskai del dolerio vertes mazejimo, tai kad taip nenutiktu, likes pasaulis irgi priverstas spausdinti butu tikrai linksma jei verkti nesinoretu..

 
7.   Parašė VytasR   2012-12-18 23:12  

Nera labai sunku suvokti, kad pati savaime centrinio banko schema kai spausdinami pinigai ir paskui visi iki paskutinio popiergalio skolinami su palukanomis yra nieko daugiau kaip dar viena, milziniska, zlugti pasmerkta finansine piramide.
Viska gaubia kokia tai valdzios didybes "magija" kuri artimetikos vistiek negali paneigti.
O aritmetika tokia, kad nuo pat pirmo momento reklajaujama grazinti daugiau nei is viso pinigu yra (spauda+palukanos), o tada vienintelis budas "grazinti", tai esama skola padengineti augancia skola ir taip iki tol, kol kam nors skolu nuliuku serija prie 1 pasirodys didele ir bus viesai deklaruota krize kuri realiai egzistavo nuo pat pirmo pinigo isejusio is centrinio banko momento. (nera nieko kuo butu galima apmoketi palukanas kai tas pinigas bus paskolintas).