![](datas/img/news/images/k/krugman_forum.jpg)
„Amerikos biudžeto deficitas siekia vieną trilijoną dolerių. Praėjusiais finansiniais metais, kurie baigėsi rugsėjį, Amerikos biudžeto deficitas sudarė 1,089 trilijonus dolerių. Tačiau dėl to nereikia daryti itin pesimistiškų išvadų. Labai svarbu yra tai, kad kovojant su deficitu, nebūtų sulėtintas ekonomikos augimas“ - tikina jis.
„Trilijono dolerių vertės biudžeto deficitas nereiškia, kad šalies fiskalinė politika yra visiškai bloga ir nepagrįsta. Nereikia bijoti tų, kurie šaukia, jog Amerikos laukia viešųjų finansų krizė. Šie įspėjimai ne tik kad nepasitvirtino jau daug metų, bet tai pat dabar Amerikos skolinimosi kaštai yra rekordiškai žemame lygyje“ - priminė ekonomistas Paul Krugman.
„Dabartinis Amerikos biudžeto deficitas - tai ne argumentas sumažinti socialinės pagalbos ar sveikatos priežiūros draudimo išlaidas neturtingiesiems“ - New York Times leidinyje rašo jis.
„Dabartinio deficito dydis iš esmės atspindi ekonomikos nuosmukio, nuo kurio nukentėjo Amerika, mastą. Jei pernelyg greitai stengsimės sumažinti deficitą, tas mastas gali padidėti. Svarbu yra tai, kad jeigu ekonomika auga, biudžetas neturi būti subalansuotas“ - paaiškino Nobelio premijos laureatas.
„Amerikos ekonomikos augimo perspektyvos atrodo labai gerai: nekilnojamo turto rinkoje matomas atsigavimas, mažėja vartotojų skolos ir bedarbystės lygis“ - atkreipė dėmesį jis.
Vis dėl to Paul Krugman pripažino, jog Amerikos biudžeto deficitas yra iš ties didelis, ir būtų geriau, kad jis būtų daug mažesnis.
„Tačiau jeigu jis yra recesijos pasekmė - tai pagrindinis prioritetas yra sustabdyti ekonomikos sąstingį, o tai reiškia, jog dabar nereikėtų mažinti deficito, bet reikėtų užtikrinti tolesnį ekonomikos atsigavimą“ - reziumavo ekonomistas ir Nobelio premijos šioje srityje laureatas Paul Krugman.