Baigiasi Amerikos ekonomikos laikas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2013-02-04 15:46 Komentarai: (2)
Finansų sistema, tai kaip supernovos žvaigždė, kuri auga tol, kol nepasibaigia jos energija, tuomet ji sprogsta ir baigia savo gyvenimą, perspėjo gerai žinomas investuotojas bei investicinės kompanijos Pimco vienas iš vadovų ir fondų valdytojų Bill Gross.

Jis atkreipia dėmesį, jog tas kuras yra Centrinių bankų vykdoma pigių pinigų politika, kuri, jo nuomone, skatinant realią ekonomiką, tampa vis labiau neveiksminga.

Bill Gross atkreipia dėmesį į tai, jog Amerikos skolų ir neįvykdytų įsipareigojimų vertė jau siekia 56 trilijonus dolerių ir toliau didėja.

„Tai monstras, kuris nuolat reikalauja vis daugiau ir daugiau kuro, tai supernova, kuri auga bei plečiasi, ir jau atsidūrė procese, kai pradeda pati save vartoti, ir galiausiai pati save prarys” - perspėja vienas iš Pimco kompanijos vadovų ir fondų valdytojas.

Obligacijų emisijų pinigai keliauja spekuliantams ir kreditoriams, ir vis mažiau ir mažiau patenka į realią ekonomiką.

„Kiekvienas papildomas kredito doleris atrodo, jog duoda vis mažiau ir mažiau šilumos. Praėjusio amžiaus aštuoniasdešimtaisiais metais pakako keturių dolerių vertės naujo kredito, kad būtų sukurtas vieno dolerio vertės realus bendrasis vidaus produktas. Per paskutinį dešimtmetį jau reikėjo dešimties dolerių, na o nuo 2006 metų norint pasiekti tą patį rezultatą, jau reikia dvidešimties dolerių vertės naujo kredito” - atkreipė dėmesį jis.

Investicinės kompanijos Pimco vienas iš vadovų ir fondų valdytojų Bill Gross teigia, kad norint pamatyti nulinių bazinių palūkanų normų poveikį, reikia pažvelgti į Japoniją, kurią jis vadina kredito supernova, kuri susprogo, ir dabar pati savaime traukiasi.

„Pinigai ir kreditas praranda savo šilumą ne tik Amerikoje, tačiau ir kitose išsivysčiusiose šalyse, kurių ekonomikų laikas tai pat baigiasi” - reziumavo jis.
 
1.   Parašė CDonatas   2013-02-04 21:13  

amerikonišku stiliumi - vaizdingai, efektingai ir įspudingai papasakota ir palyginta , bet ... šiaip mintis teisinga. Pinigų spausdinama trilijonais (ir ne tik US) , bet į realią ekonomiką ir į piniginę popierinių pavidalu turbūt papuola tik tūkstančiai

 
2.   Parašė saulius-fx   2013-02-04 22:14  

Ir taip kalba tie kurie butent is to ir gyvena.....