![](datas/img/news/images/j/jobs_search.jpg)
Bedarbystės rodiklis praėjusį mėnesį Amerikoje krito nuo 6.7 iki 6.6 procentų, kai laukta, jog jis išliks nepakitęs, tuo tarpu naujų darbo vietų ne žemės ūkio sektoriuose sausį buvo sukurta tik 113 tūkstančių, kai laukta, jog jų bus sukurta vidutiniškai net 180 tūkstančių. Gruodį jų buvo sukurta vos 75 tūkstančiai.
Šiuo metu bedarbystės lygis Amerikoje yra žemiausias nuo pat 2008 metų spalio mėnesio.
![](datas/users/375-am be 14-02.gif)
Šalies privačiame sektoriuje per praėjusį mėnesį naujų darbo vietų buvo sukurta 142 tūkstančiai, kai mėnesį prieš tai - 89 tūkstančiai. Rinkoje buvo laukiama, kad jų bus sukurta vidutiniškai 185 tūkstančiai. Tuo tarpu Amerikos viešajame sektoriuje sausį darbo vietų skaičius sumažėjo net 29 tūkstančiais, arba daugiausiai nuo pat 2012 metų spalio mėnesio.
Amerikos fabrikuose praėjusį mėnesį buvo sukurta net 21 tūkstantis naujų darbo vietų, kai rinkoje laukta, jog jų bus sukurta daugiau nei dvigubai mažiau, t.y. tik 10 tūkstančių. Gruodį jų buvo sukurta 8 tūkstančiai.
Statybų sektoriuje darbo vietų skaičius sausį pakilo 48 tūkstančiais, kai mėnesį prieš tai krito 22 tūkstančiais. Amerikos verslo paslaugų sektoriuje praėjusį mėnesį buvo sukurta 36 tūkstančiai naujų darbo vietų.
![](datas/users/375-am das 14-02.gif)
Dalyvavimo darbo rinkoje rodiklis praėjusį mėnesį palyginus su gruodžiu, pakilo nuo 62.8 iki 63 procentų.
Vadinamoji nedarbo norma, į kurią yra įskaičiuojami ir tie darbuotojai, kurie dirba ne pilną darbo dieną, tačiau norėtų dirbti pilną darbo dieną, bei tie bedarbiai, kurie norėtų dirbti, tačiau prarado viltį susirasti darbą ir jo aktyviai neieško, Amerikoje sausio mėnesį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, sumažėjo nuo 13.1 iki 12.7 procentų, ir tai yra žemiausias lygis nuo pat 2008 metų lapkričio mėnesio.