![](datas/img/news/images/m/markets_correction.jpg)
Šiuo metu pasaulio ekonomika turėtų įžengti į trečiąjį ir tuo pačiu paskutinį krizės etapą, t.y. krizė besivystančiose rinkose. Societe Generale banko atstovų nuomone, tai gali sukelti dar didesnį žaliavų pigimą, be to, dar labiau smuktels besivystančių šalių akcijų rinkų indeksai.
Per 2007 – 2012 metų laikotarpį krizę patyrė Amerikos ekonomika. Per šį krizės laikotarpį smuktelėjo visų pagrindinių aktyvų vertės, na o tuomet geriausias pasirinkimas arba investicija buvo grynieji pinigai. Sumaištis, kuri prasidėjo nuo hipotekos rinkos žlugimo, ir po to 2008 metais pavirto į finansų krizę, jau yra užsibaigusi. Na o geriausias viso to patvirtinimas yra tai, jog Amerikoje auga nekilnojamo turto kainos.
Į gerąją pusę juda ir padėtis euro zonoje, kur 2010 metais prasidėjusi krizė turėtų baigtis 2015 metais. Per patį šios krizės piką geriausia investicija buvo patikimiausių šalių obligacijos. Na o šios krizės metu labiausiai nukentėjo žaliavos ir silpnesnės euro zonos šalys bei iki tol sparčiai augusios besivystančios šalys. Societe Generale banko specialistai tvirtina, kad būtent šios šalys gali tapti naujos krizės epicentru.
Remiantis jų sudaryta schema, naujoji krizės fazė arba etapas prasidėjo praėjusiais metais, na o jis tęsis net iki 2018 metų. Jis turėtų pasižymėti tuo, jog sulėtės pasaulio ekonomikos augimas, be to pastebimai kris Kinijos bendrojo vidaus produkto augimas. Šalutinis šios krizės poveikis gali būti tas, jog Kinijos bankiniame sektoriuje gali kilti rimtų problemų. Ką paskutinis etapas reiškia investuotojams? Išpardavimai besivystančiose rinkose, bei „kietųjų” pigimo pigimo rizika.
Remiantis Societe Generale banko pateikta schema, verta atkreipti dėmesį į tai, kad ankstesnio krizės etapo, kuris prasidėjo 2010 metų gegužę kilus problemoms Graikijoje, pats pikas buvo pasiektas po vienuolikos mėnesių. Jei panašiai atsitiktų ir trečiojo krizės etapo metu, tai reiškia, jog šios krizės pikas turėtų būti pasiektas šių metų gegužę.