mBank pelnas didesnis nei laukta

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2014-04-28 12:20 Komentarai: (0)
Vienas iš didžiausių Lenkijos bankų mBank, kurio akcijomis prekiaujama Varšuvos biržoje ir jos įtrauktos į didžiųjų šios biržos kompanijų ir bankų WIG30 indeksą, pristatė savo pirmojo šių metų ketvirčio veiklos rezultatus. Banko pelnas ūgtelėjo bei viršijo lūkesčius, tačiau nepaisant to, jo akcijos šiandien pinga: mBank 511.65 (-1.32%).

Per praėjusį ketvirtį šiam bankui pavyko uždirbti 337,77 mln. zlotų grynojo konsoliduoto pelno tenkančio akcininkams, kai prieš metus per tą patį laikotarpį buvo uždirbta 325,736 mln. zlotų grynojo pelno.

Rinkoje laukta, jog mBank ketvirčio grynasis pelnas sudarys vidutiniškai 330,9 mln. zlotų.

Tuo tarpu grynosios palūkanų pajamos ūgtelėjo nuo 517,483 iki 591,014 mln. zlotų, na o komisinių ir kitos pajamos padidėjo trisdešimt procentų iki 241,406 mln. zlotų. Minimo banko nurašytų blogų paskolų vertė per praėjusį ketvirtį lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, pašoko nuo 27,654 iki 89,487 mln. zlotų, nors rinkoje laukta, jog ji bus dar didesnė.

mBank grynųjų pinigų srautų vertė iš veiklos buvo teigiama bei sudarė 1,879 mlrd. zlotų, kai prieš metus buvo neigiama ir siekė 1,818 mlrd. zlotų. Na o turimų grynųjų pinigų vertė atitinkamai krito 12,528 mln. zlotų ir 2,523 mlrd. zlotų.

Nuo šių metų pradžios minimo banko iš Lenkijos akcijos pabrango apie tris procentus, na o per pastaruosius vienerius metus - net 51.2 procentais. Palyginimui, WIG30 indekso vertė nuo šių metų pradžios padidėjo dviem procentais, o per pastaruosius vienerius metus - devyniais procentais.
 
Dar nėra komentarų