P.Krugman - žlugo mitas, kad turtingieji tarnauja ekonomikai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2014-05-20 16:45 Komentarai: (7)
Geriausiai apmokami hedge fondų valdytojai per praėjusius metus bendrai uždirbo 21,2 mlrd. dolerių. Tuo pačiu paneigiamas mitas apie turtinguosius, t.y. jog tai jų dėka yra kuriamos darbo vietos bei sukuriama pridėtinė vertė ekonomikoje, tikina gerai žinomas ekonomistas Paul Krugman, kuris taip pat yra ir Nobelio premijos laureatas.

„Šie vyrai yra tik finansiniai spekuliantai, o ne inovatoriai ar darbo vietų kūrėjai“ - atkreipė dėmesį jis.

Jo nuomone, hedge arba rizikos draudimo fondai - tai blogas dalykas visiems, išskyrus jų vadovus. Jų aukšti atlyginimai yra nepagrįsti. Be to, hedge fondų veikla - tai rinkos nestabilumo šaltinis, tikina Paul Krugman, kuris 2008 metais gavo Nobelio premiją.

Minimas ekonomistas iš Amerikos priminė, kad tai būtent finansų sektorius sukėlė finansų krizę, kuri tuo pačiu lėmė recesiją. Mokesčių mokėtojų pinigais gelbėjant bankus pavyko išvengti katastrofos, tačiau milijonai darbo vietų iki šiol vis dar nėra atkurtos.

„Atsižvelgiant į tai ar ir toliau norite teigti, kad dauguma daugiausiai uždirbančių Amerikoje, t.y. finansų valdytojai arba korporacijų vadovai, tai ekonomikos herojai?“ - retoriškai paklausė gerai žinomas ekonomistas Paul Krugman.
 
1.   Parašė ThePope   2014-05-20 16:53  

Ha! Panašu, jog p. Krugman jau pamiršo už ką jis gavo Nobelio premiją.

 
2.   Parašė ABC   2014-05-20 16:53  

Teisingos išvados, teisingas straipsnis.

 
3.   Parašė C#   2014-05-20 16:56  

Nieko naujo kad spekuliacijos nekuria darbo vietu. Straipsnio pavadinimas klaidinantis - reikia rasyt "zlugo mitas kad turtingi spekuliuojantys motherfuckeriai kuria darbo vietas."

Jie isleis kazkur tuos pinigus ir pasuks vartojimo spirale. Vat ir tiek ziniu.

 
4.   Parašė maxa   2014-05-20 17:51  

Mokesčių mokėtojų pinigais gelbėjant bankus pavyko išvengti katastrofos, tačiau milijonai darbo vietų iki šiol vis dar nėra atkurtos.


...ir niekad nebus atkurtos. Grafikėlį su pavyzdžiu ryte jau įmečiau Droido temoje. Balvonai vartoja, o anie stimuliuoja vartojimą visokio šlamšto kūrimo ir kreditavimu. Faktiškai gyvenam, kad dirbti ir pirkti.

 
5.   Parašė Droidas   2014-05-20 21:09  

Tai yra reali ekonomika. Vartoti vartoti vartoti. Augimas juk gerai. BVP auga - reiškia valstybė klesti.
Šūdą ar ne šūdą vartoja - jokio skirtumo. Šiandien dienos sistema yra būtent tokia.
Kol kas ji veikė, bet jai ateina galas. Tiksliau jau atėjo, bet iš inercijos dar važiuojama tolyn, masiškai gaminamas niekam bereikalingas šlamštas, milijardai metami reklamai kad įsiūlyti tą šlamštą durneliams.
Tie perka, išmeta ir dirba toliau kad vėl galėtų pirkti.

 
6.   Parašė HDs   2014-05-20 21:40  

Uh! Įsivaizduoju R.Vainienes komentarą kaip šis žmogus nieko nesupranta ekonomikoje

 
7.   Parašė IT17   2014-05-20 22:16  

visos sistemos anksciau ar veliau suzlunga, nes zmogus turi polinki anksciau ar veliau perlenkti lazda... visur yra butinas ir reikalingas balansas