![](datas/img/news/images/r/rubles_5000.jpg)
Tai didžiausia Rusijos Centrinio banko intervencija valiutų rinkoje nuo pat to laiko, kai prasidėjo krizė ir konfliktas Ukrainoje.
Tačiau nepaisant šių pastangų, Rusijos nacionalinė valiuta rublis ir toliau silpnėja, tiesa, gal kiek lėčiau. Per paskutinius tris mėnesius rublis yra labiausiai tarp visų pagrindinių pasaulio valiutų nuvertėjusi valiuta.
Bank Zenit analitikas Vladimir Jevstifejev atkreipia dėmesį, kad Rusijos rublis nuolatinį spaudimą patiria dar ir todėl, nes šalies įmonės, po to kai joms buvo užkirstas priėjimas prie užsienio finansų rinkų, turi grąžinti savo užsienio skolas. Žinoma, neigiamai minėtą valiutą veikia ir įvykiai Ukrainoje.
Praėjusį penktadienį Rusijos Centrinis bankas siekdamas pristabdyti rublio pigimą pasirodė valiutų rinkoje ir tuo tikslu išleido 980 mln. dolerių, na o vakar, po to kai dolerio ir euro valiutų krepšelio viršutinė riba rublio atžvilgiu buvo padidinta dešimt kapeikų iki 44,6 rublių, minimo banko atstovai pranešė, kad rublio gynimui bus išleista dar mažiausiai 700 mln. dolerių.
![](datas/users/375-usd-rub 14-10-07.gif)
Nuo šių metų pradžios iki gegužės mėnesio Rusijos Centrinis bankas siekdamas pristabdyti rublio silpnėjimą jau yra išleidęs net 40 mlrd. dolerių.
Šiandieninės prekybos metu rinkoje už vieną dolerį yra mokama po 39.9178 rublius, arba 0.16 procentų daugiau nei ankstesnės prekybos sesijos metu. Na o už vieną eurą yra mokama po 50.379 rublius, arba 0.56 procentais daugiau nei ankstesnės prekybos sesijos metu. Nuo šių metų pradžios doleris Rusijos valiutos atžvilgiu pabrango 21.6 procentais, na o euras - 11.3 procentais.