![](datas/img/news/images/r/russia_kremlin.jpg)
Rusijos finansų ministerija investuotojams pasiūlė įsigyti 2023 metais išperkamas obligacijas, už kurias buvo mokamos net 9,63 procentų vertės vidutinės palūkanos. Paskutinį kart panašios trukmės savo obligacijas ši šalis platino rugsėjo 24 dieną, na o tuomet už jas mokėtos vidutinės palūkanos siekė 9,37 procentus.
„Finansų ministerija yra pasirengusi skolintis mokant virš 9,6 procentų palūkanas, o tai reiškia, kad jų lūkesčiai yra gana niūrūs“ - pareiškė BCS Financial Group analitikė Julia Safarbakova.
Rusijos dešimties metų trukmės valstybinių obligacijų pajamingumas šiuo metu rinkoje sudaro 9.66 procentus, kai vakar jis siekė 9.65 procentus, na o metų pradžioje sudarė 7.75 procentus.
Tuo tarpu Rusijos Centrinis bankas ir toliau stengiasi apginti šalies nacionalinę valiutą rublį nuo tolesnio spartaus silpnėjimo. Antradienį tam tikslui buvo išleista dar 440 mln. dolerių, na o dolerio ir euro valiutų krepšelio viršutinė riba rublio atžvilgiu vakar buvo kilstelta net dvidešimt kapeikų, t.y. labiausiai nuo pat kovo mėnesio, iki 44,85 rublių.
Rusijos Centrinis bankas siekdamas neleisti ir toliau sparčiai silpnėti rubliui dolerio ir euro atžvilgiu, per tris dienas intervencijoms valiutų rinkoje jau išleido 1,8 mlrd. dolerių.
Šiandieninės prekybos metu rinkoje už vieną dolerį yra mokama po 39.9025 rublius, arba 0.54 procentais mažiau nei vakarykštės prekybos sesijos metu. Tuo tarpu už vieną eurą yra mokama po 50.902 rublius, arba faktiškai tiek pat, kiek ankstesnės prekybos sesijos metu. Nuo šių metų pradžios doleris rublio atžvilgiu sustiprėjo 21.5 procentais, na o euras - 12.4 procentais.