Kinai investicijoms iššvaistė 6,8 trilijonus dolerių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2014-12-02 13:28 Komentarai: (2)
„Miestai vaiduokliai“ pilni tuščių naujų gyvenviečių, apleistos autostrados ir plieno gamyklos, kurios matomos visoje Kinijoje - visa tai šalies valdžios vykdytos ekonomikos stimuliacinės programos ir hiperaktyvios statybų rinkos rezultatas.

Kaip skelbia gerai žinomas leidinys Financial Times, tokio pobūdžio nereikalingoms investicijoms Kinijoje nuo 2009 metų bendrai buvo iššvaistyta 6,8 trilijonai dolerių.

Per 2009 - 2013 metų laikotarpį, remiantis Nacionalinės reformų ir plėtros komisijos atstovo Xu Ce ir Makroekonominių tyrimų akademijos atstovo Wang Yuan atliktu tyrimu, tokio pobūdžio neefektyvios investicijos sudarė beveik pusę visų per minimus metus Kinijoje atliktų investicijų.

Šiais metais Kinijos ekonomika, kuri šiuo metu yra antra pagal dydį pasaulyje, remiantis prognozėmis, turėtų paaugti lėčiausiai nuo pat 1990 metų. Paskelbtoje minėto tyrimo ataskaitoje atkreipiamas dėmesys į tai, jog Kinijos valdžios atstovų tarpe didėja susirūpinimas dėl galimų socialinių ir ekonominių pasekmių, kai minėti nereikalingo pobūdžio investiciniai projektai nebus užbaigti, o negrąžinti kreditai prislėgs finansų sistemą.

Tuo tarpu nuo šių metų pradžios pagrindinis Kinijos akcijų rinkos indeksas Shanghai Composite jau paaugo net virš trisdešimt procentų, o per pastaruosius vienerius metus jo vertė pakilo kiek daugiau nei penktadaliu. Vien šiandien minimas indeksas paaugo net virš trijų procentų iki 2763.54 punktų.
 
1.   Parašė Droidas   2014-12-02 15:49  

Dar kinų laukia pirmoji jų gyvenime rimta ekonominė krizė ir recesija. Augimas vardan augimo netvarus. Pažiūrėsim kaip psiaudo komunistinė santvarka su tuo susitvarkys. TSRS kai žinia, neatlaikė ir subyrėjo.

 
2.   Parašė maxa   2014-12-02 16:27  

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statistics_explained/index.php/File:Main_players_for_international_trade,_2012_%28billion_EUR%29_YB15.png

Kris Kinija - Europa degs... Ir atsigaunanti JAV nepadės, nes atsigavimas tegali būti kai viena šalis perima rinką iš kitos šalies. Nu nebent kas nors tiki, jog pinigai auga ant medžių ir galima persijungti ant vidaus vartojimo bei viskas bus kaip pasakoj Ispanija, Italija, Graikija, UK ir Prancūzija jau dabar klibina už jautriausios Sąjungos vietą...

Kur eksportuosim?