Sumažintas Italijos skolinimosi reitingas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2014-12-08 14:42 Komentarai: (0)
Vienos iš didžiausių pasaulyje reitingų agentūros Standard & Poor's atstovai nusprendė sumažinti Italijos skolinimosi reitingą. Jis buvo sumažintas vienu lygiu nuo BBB iki BBB- lygio.

Toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgus į sparčiai didėjančią Italijos viešąją skolą, be to, tuo pačiu šalies ekonomikos augimas išlieka labai lėtas bei konkurencingumas taip pat yra žemas.

Šiuo metu Standard & Poor's Italijai suteiktas skolinimosi reitingas yra tik vienu lygiu žemesnis už šiukšlinį lygį. Tiesa, šalies skolinimosi reitingo perspektyva buvo pakeista iš neigiamos į stabilia.

Nors Italijoje jau pradėtos įgyvendinti tam tikros būtinos reformos, t.y. darbo kodekso reforma, be to, planuojama aktyviau įgyvendinti viešąsias investicijas, tačiau minimos reitingų agentūros atstovai mano, kad prireiks gan nemažai laiko, kol jos duos norimus rezultatus.

„Mes pripažįstame, kad premjeras Matteo Renzi padarė pažangą priimdamas naują darbo kodeksą. Tačiau mes netikime, kad tai trumpalaikiu laikotarpiu padidins užimtumą” – teigiama Standard & Poor's pranešime, bei pabrėžiama, kad šalyje didėja pasipriešinimas prieš reformų įgyvendinimą.

Kalbant apie kitas pasaulines reitingų agentūras, tai Moody's Italijai yra suteikusi Baa2 lygio skolinimosi reitingą, na o Fitch - BBB+ lygio.

Šiuo metu Italijos viešoji skola sudaro net 132.6 procentus šalies metinio bendrojo vidaus produkto vertės, kai dar prieš krizę 2008 metais siekė 103.6 procentus.
 
Dar nėra komentarų