M.Draghi - padidėjo defliacijos rizika

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2015-01-02 14:40 Komentarai: (6)
Europos Centrinio banko vadovas Mario Draghi pareiškė, kad negalima atmesti defliacijos euro zonoje rizikos, ir šiuo metu ši rizika padidėjo. Tuo pačiu jis leido suprasti, kad ūgtelėjo tikimybė, jog euro zonoje bus įgyvendintas kiekybinis švelninimas.

„Rizika, kad mums nepavyks įvykdyti mūsų mandato susijusio su kainų stabilumu, šiuo metu yra daug didesnė nei buvo prieš šešis mėnesius“ - Vokietijos leidiniui Handelsblatt sakė Mario Draghi.

„Mūsų institucija 2015 metų pradžioje reaguojant į pernelyg ilgą žemos infliacijos laikotarpį, bus techniškai pasiruošusi atlikti būtinus priemonių dydžio, atlikimo greičio ir sudėties pokyčius“ - pridėjo jis.

„Tačiau dėl šio klausimo Europos Centrinio banko taryba nėra vieninga“ - pabrėžė Mario Draghi.

Jo nuomone, defliacijos rizikos nereikėtų nuvertinti ir atmesti, tačiau tuo pačiu, jis teigia, jog ji bus gana ribota. Europos Centrinio banko vadovas atsisakė įvardinti kiek būtų išleista euro zonos šalių obligacijų supirkimui, jeigu jo vadovaujamas bankas pradėtų įgyvendinti kiekybinį pinigų politikos švelninimą.

„Aš nenoriu tapti politiku. Mano, kaip Europos Centrinio banko vadovo kadencija trunka iki 2019 metų“ - paklaustas ar norėtų kandidatuoti į Italijos prezidento postą, Handelsblatt leidiniui atsakė jis.

Mario Draghi, be to, pabrėžė, kad žemos palūkanų normos euro zonoje dar kurį laiką tokios ir toliau išliks tam, kad stabilizuotų ekonomiką ir leistų pasiekti kainų stabilumą.

Jis tuo pačiu dar kartą euro zonos šalių vadovus paragino, kad jie įgyvendintų būtinas ir veiksmingas struktūrines reformas. Europos Centrinio banko vadovo nuomone, reformų stoka, dideli mokesčiai ir biurokratija lemia, jog Europa negali iki galo normaliai atsigauti.

Mario Draghi pabrėžė, kad visos šalys turi pasistengti bei daugiau investuoti į mokslinius tyrimus, švietimą bei į skaitmenizaciją. Tuo pačiu šalys turi sumažinti ir optimizuoti kitas išlaidas bei mažinti fiskalinę naštą.
 
1.   Parašė maxa   2015-01-02 15:00  

Mario Draghi pabrėžė, kad visos šalys turi pasistengti bei daugiau investuoti į mokslinius tyrimus, švietimą bei į skaitmenizaciją. Tuo pačiu šalys turi sumažinti ir optimizuoti kitas išlaidas bei mažinti fiskalinę naštą.


O kokia to prasmė? Kad aplenkti kitaicus ir paturėti "eksportinį" privalumą prieš visokius Apple ir Samsungas? Aišku reikia investuoti, bet čia ne panacėja. Nebent jis toks naivus.
Ta 20 amžiaus buka logika, jog rinkos augimas beribis, tampa vis mažiau juokinga... Vėl prispaudins bankams pinigų, tie pradės vaidinti geradarius ir katalizatorius, galop IR VĖL didės atskirtis ir pasaka be galo. Gal užtenka jau malt šūdą?
Čekuolis ir tas neiškentėjo...

 
2.   Parašė Hackeis   2015-01-02 15:11  

be tai žiūriu keistokai čia šneka tai prie dabartinės situacijos defliacija neišvengiama, ką čia skiedžia nesuprantu , reikia situaciją keisti, nu bet chebra nesupranta, kad reikia arba duoti pinigų žmogui kad jis pirktų arba skolinti, o čia bankams pinigai, obligacijų supirkimams ir t.t. paprasčiausia duodi privalomą lengvatinę paskolą iš ECB bankui su reikalavimu 90% tos sumos išleisti paskolų suteikimams, o čia mala mala šudą ir infliacijos neprisišaukia tai tada kainos kaip ant mielių augtų ir nebūtų skiedalų. Fiskalinės drausmės nereiktų, nes mokesčių papildomų pinigų srauto nespėtų grobstyti

 
3.   Parašė maxa   2015-01-02 15:44  

duoti pinigų žmogui kad jis pirktų arba skolinti


Dar teoriškai turi egzistuoti galimybė atiduoti tą skolą, kitaip nieks neims. Tokiais tempais, tai vartojamosios paskolos ilgainiui taps "pragyvenimo paskolomis", o verslo tik "verslo imitacijos" kreditais... Bbž koks jų tikslas, tų visokių Dragių.

 
4.   Parašė Catalog   2015-01-02 16:15  

Ir kur gi reiks tas babkes dėt?

 
5.   Parašė Ponas Herdmanas   2015-01-02 16:48  

Niekaip nesuprantu: ir kaip dar maxa ne ECB vadovas?

 
6.   Parašė maxa   2015-01-02 17:01  

Aš irgi nesuprantu.