Po šios informacijos pasirodymo euro ir dolerio valiutų pora gan nervingai ir pastebimai susvyravo į abi puses.
Iš pradžių euras dolerio atžvilgiu ėmė gan staigiai pigti, na o po to, praėjusius kelioms minutėms, jau ėmė lygiai taip su pagreičiu brangti. Na o dabar ir vėl po truputi ima pigti.
Be to, kaip naujienų agentūrai Bloomberg atskleidė anoniminiai šaltiniai Europos Centriniame banke, ši aktyvų supirkimo programa, jei ji būtų patvirtinta, prasidėtų tik nuo kovo mėnesio.
Tuo pačiu šios programos, kuri gali tęstis dvidešimt du mėnesius, bendra vertė sudarytų 1.1 trilijoną eurų.
Bet kokiu atveju pabrėžiama, kad Europos Centrinio banko atstovai dar nėra priėmę galutinio sprendimo šiuo klausimu, t.y. jis yra svarstymo stadijoje, o galutinai viskas paaiškės rytoj po minėto banko atstovų posėdžio.
Priminsime, kad Europos Centrinio banko atstovų sprendimas dėl bazinės palūkanų normos bus skelbiamas rytoj 14 valandą 45 minutės Lietuvos laiku, na o Mario Draghi spaudos konferencija prasidės pusę keturių Lietuvos laiku.
Europos Centrinio banko vadovas Mario Draghi pastaruoju metu nekartą buvo užsiminęs, kad jo valdomo banko balansas didės ir turėtų pasiekti 2012 metų viduryje per pačią euro zonos finansų krizę buvusį lygį, kuomet jis viršijo tris trilijonus eurų, na o dabar Europos Centrinio banko balanso vertė siekia 2,169 trilijonus eurų bei nuo praėjusių metų pabaigos po truputi nuosekliai didėja.
Euro zonos Centrinio banko atstovai turi imtis papildomų veiksmų tam, kad paskatintų ekonominį aktyvumą ir ekonomikos augimą bei tam, jog būtų išvengta ilgalaikės defliacijos šioje zonoje, kuri su laiku galėtų pavirsti iš defliacinę spiralę. Priminsime, kad gruodį euro zonoje jau buvo užfiksuotas 0,2 procentų metinis kainų kritimas.