Bedarbystė šalyje praėjusį mėnesį smuktelėjo nuo 5.7 iki 5.5 procentų, arba iki žemiausio lygio nuo pat 2008 metų gegužės mėnesio, kai rinkoje laukta, jog šis rodiklis smuktels kiek mažiau, t.y. iki vidutiniškai 5.6 procentų.
Tuo tarpu naujų darbo vietų ne žemės ūkio sektoriuose Amerikoje vasarį buvo sukurta net 295 tūkstančiai, kai laukta, jog jų bus sukurta vidutiniškai tik 240 tūkstančių.
Tai jau dvyliktas mėnesis iš eilės, kai šalyje yra sukuriama po mažiausiai 200 tūkstančių naujų darbo vietų, ir tai yra ilgiausias toks laikotarpis nuo pat 1995 metų kovo mėnesio, kai užsibaigė net devyniolika mėnesių trukęs toks reiškinys. Per paskutinius dvylika mėnesių Amerikoje kas mėnesį buvo sukuriama po vidutiniškai 266 tūkstančius naujų darbo vietų.
Tiesa, paaiškėjo, jog pirmą šių metų mėnesį šalyje buvo sukurta mažiau darbo vietų nei anksčiau skelbta, t.y. ne 257 tūkstančiai, o 239 tūkstančiai.
Amerikos privačiame sektoriuje praėjusį mėnesį buvo sukurta 288 tūkstančiai naujų darbo vietų, kai rinkoje buvo laukta, jog jų bus sukurta vidutiniškai 229 tūkstančiai. Sausį šis rodiklis siekė 237 tūkstančius.
Bedarbystės rodiklio kritimą praėjusį mėnesį dalinai lėmė ir tai, kad dalis žmonių nustojo aktyviai ieškotis darbo. Dalyvavimo darbo rinkoje rodiklis praėjusį mėnesį, palyginus su sausiu, sumažėjo nuo 62.9 iki 62.8 procentų, arba iki žemiausio lygio nuo pat praėjusio amžiaus septyniasdešimtųjų pabaigos.
Vasarį baruose ir restoranuose buvo sukurta 59 tūkstančiai naujų darbo vietų, verslo ir profesionalių paslaugų srityje buvo sukurta 51 tūkstantis naujų darbo vietų, tuo tarpu statybos kompanijos nepaisant šaltos žiemos, sukūrė net 29 tūkstančius naujų darbo vietų. Sveikatos priežiūros srityje sukurta 24 tūkstančiai naujų darbo vietų.
Šalies fabrikuose vasarį buvo sukurta aštuoni tūkstančiai naujų darbo vietų, kai mėnesį prieš tai - 21 tūkstantis. Rinkoje laukta, jog jų bus sukurta vidutiniškai 12 tūkstančių.
Vienintelis sektorius, kuris per praėjusį mėnesį sumažino darbo vietų skaičių, buvo kasybos, kur darbo vietų skaičius sumažintas devyniais tūkstančiais.
Vadinamoji nedarbo norma, į kurią yra įskaičiuojami ir tie darbuotojai, kurie dirba ne pilną darbo dieną, tačiau norėtų dirbti visą darbo dieną, bei tie bedarbiai, kurie norėtų dirbti, tačiau prarado viltį susirasti darbą ir jo aktyviai neieško, Amerikoje vasario mėnesį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, krito nuo 11.3 iki 11 procentų, arba iki žemiausio lygio nuo pat 2008 metų gegužės.
Visos dienos darbo vietų skaičius per vasarį Amerikoje padidėjo 123 tūkstančiais, ne visos - sumažėjo 75 tūkstančiais. Bendrai atsirado 96 tūkstančiai naujų darbo vietų, na o bedarbių skaičius smuktelėjo 274 tūkstančiais.
Praėjusį mėnesį vidutinis valandinis atlyginimas Amerikoje paaugo tik 0.1 procentu, arba per pus mažiau nei laukta, kai sausį šis rodiklis paaugo 0.5 procentais. Per metus šalyje vidutinis valandinis atlyginimas padidėjo dviem procentais, kai mėnesį prieš tai - 2.2 procentais. Šis metinis prieaugis sudaro tik du trečdalius įprasto augimo vidurkio, kuris fiksuojamas esant sparčiam ekonomikos augimui.