„Manau, kad Amerikos Federalinis Rezervų bankas turėtų apsvarstyti tai siekiant išvengti klaidos, kurią padarė praeityje. Jis nesugebėjo susitvarkyti su burbulu būsto rinkoje, kuris privedė prie dabartinės krizės. Siūlyčiau dabar padidinti palūkanas, bet deja, naujausi duomenys rodo, jog yra silpna paklausa“ - sakė jis.
„Tarp Centrinių bankų egzistuoja tendencija ignoruoti spekuliacinius burbulus tol, kol jau būna per vėlu“ - atkreipė dėmesį Robert Shiller.
„Dabar taip pat jau gali būti per vėlu. Akcijų rinka Amerikoje jau yra gana aukštai, o nekilnojamo turto kainos taip pat darosi vis didesnės“ - pridėjo minimas ekonomistas.
Amerikos akcijų rinkos pagrindiniai indeksai pastaruoju metu pasiekė savo naujas visų laikų rekordines aukštumas. Pasak Robert Shiller, kai kuriose vietose Amerikoje, pavyzdžiui San Franciske, nekilnojamo turto rinka pateko į burbulo fazę.
Jis tuo pačiu mano, kad paskutinį bumą pasaulinėse rinkose lėmė nerimas.
„Aš tai vadinu „naujo normalumo“ bumu. Tai juokingas įvairių turto klasių bumas, nes jis nėra paremtas įprastu perdėtumu, o nerimu. Tai pasaulis kurstomas susirūpinimo, visas pasaulis paremtas nerimu. Tai susirūpinimas dėl pasaulinės finansų krizės pasekmių, nerimas dėl nelygybės bei dėl kompiuterių, kurie pakeičia darbo vietas“ - reziumavo Nobelio premijos ekonomikos srityje laureatas Robert Shiller.