Autorius: traders.lt
|
Data: 2015-07-06 15:27
|
Komentarai: (17)
|
Jei graikai būtų referendume nubalsavę „taip”, tai reikštų, jog jie ir toliau kelis metus turėtų kentėti dėl taupymo politikos, kuri nesuveikė, pareiškė ekonomistas bei 2008 metų Nobelio premijos šioje srityje laureatas Paul Krugman. Pasako jo, pasitraukimas iš euro zonos, tai Graikijai geriausias iš blogiausių variantų.
Straipsnyje pavadinimu „Graikijos kraujavimo pabaiga”, kuris pasirodė New York Times leidinyje, Paul Krugman rašo, jog po sekmadienį įvykusio referendumo, net ir didžiausi Europos sąjungos šalininkai turėtų su palengvėjimu atsidusti.
Minimas ekonomistas atkreipia dėmesį, kad be jokios abejonės visiškai kitaip referendumo rezultatus vertina Graikijos kreditoriai ir su verslu susijusi žiniasklaida. Paul Krugman nuomone, kreditoriai Graikijos atžvilgiu vykdė „bauginimo kampaniją”, t.y. nutraukiant prieigą prie bankinio finansavimo ir gąsdinant chaosu buvo bandoma tarp graikų pasėti nerimą ir baimės jausmą. Faktiškai net nebuvo slepiama, kad pagrindinis šių visų veiksmų tikslas buvo priversti pasitraukti Alexis Tsipras kairiųjų vyriausybę.
„Tai buvo nesmagus momentas Europai, kuri teigia, kad tiki demokratijos principais. Ir tai būtų baisus precedentas, jei jų kampanija būtų sėkminga, net jei kreditoriai buvo teisūs” - pabrėžė Paul Krugman.
Nobelio premijos laureatas palygino Europos technokratus su viduramžių gydytojais, kurie reikalavo, kad jų pacientai kraujuotų, o kai gydymas lemdavo, jog jie tapdavo dar silpnesni, jie reikalaudavo dar daugiau kraujavimo.
„Balsavimas „taip” pasmerktų Graikiją toliau kęsti politiką, kuri neveikė bei atsižvelgiant į aritmetiką, negali veikti. Griežtas taupymas ko gero smukdo ekonomiką greičiau nei mažėja skola, tad visa ši kančia neturi prasmės. Lemiama „ne” pergalė bent jau suteikia galimybę ištrūkti iš šių spąstų” - atkreipė dėmesį Paul Krugman.
Jis teigia, kad referendumą lėmė Europos Centrinio banko, Europos komisijos bei Tarptautinio Valiutos Fondo atstovų nesutikimas dar labiau sumažinti Graikijos skolą. Tuo pačiu minimas ekonomistas teigia, jog jis nežino, ar dabar kreditoriai pakeis savo poziciją bei ar pripažins, jog bandymas pašalinti Graikijos kairiųjų vyriausybę iš valdžios pasibaigė nesėkme.
„Aš nežinau, tačiau bet kuriuo atveju, dabar stiprus argumentas, kad Graikijos pasitraukimas iš euro zonos yra geriausias iš blogiausių variantų” - pabrėžė jis.
Nobelio premijos ekonomikos srityje laureatas atkreipė dėmesį, jog jeigu Graikija nebūtų euro zonoje, tai siekiant pagerinti savo ekonominę situaciją, dabar galėtų atlikti drachmos devalvaciją, kad tokiu būdu būtų skatinamas eksportas ir būtų ištrūkta iš defliacijos ciklo.
„O kadangi neturi nuosavos valiutos, tai daugelis analitikų, pasitraukimo iš euro zonos atveju, perspėja dėl finansų krizės rizikos. Tačiau finansų krizė jau prasidėjo ir didžiausia kaina už pasitraukimą iš euro zonos jau buvo sumokėta. Taigi, kodėl gi nepasinaudoti nauda?” - retoriškai paklausė jis.
„Jei Graikija negaus pastebimo skolų nurašymo, o galbūt net ir tada, tai tuomet pasitraukimas iš euro zonos siūlo vienintelį patikimą kelią pabėgti nuo nesibaigiančio ekonomikos košmaro” - mano Paul Krugman.
Tuo pačiu jis pabrėžė, kad pasitraukimas iš euro zonos nereikš, jog tai graikai yra „blogi europiečiai”. Minimas ekonomistas atkreipė dėmesį, jog Graikijos krizę lėmė ne tik neatsakingas graikų skolinimasis, tačiau tuo pačiu ir lygiai taip pat neatsakingai jiems dalintos paskolos.
„Graikai jau ne kartą sumokėjo už jų vyriausybės klaidas. Jei jie negali likti bendroje Europos pinigų sąjungoje, taip yra todėl, nes ši sąjunga nesiūlo jokių nuolaidų šalims, kurios susidūrė su problemomis. Svarbiausia dabar yra sustabdyti kraujavimą” - reziumavo ekonomistas bei 2008 metų Nobelio premijos šioje srityje laureatas Paul Krugman.
1.
Parašė maxa 2015-07-06 15:33
„Balsavimas „taip” pasmerktų Graikiją toliau kęsti politiką, kuri neveikė bei atsižvelgiant į aritmetiką, negali veikti. Griežtas taupymas ko gero smukdo ekonomiką greičiau nei mažėja skola, tad visa ši kančia neturi prasmės.
Nu pagaliau daeina žmonėms.
2.
Parašė TALO 2015-07-06 15:37
nedaveina maxa, nedaveina. paziurek kas darosi verslo ziniose, lryte komentaruose. ka kalba 'oficialios galvos'. susiktu sadomazachistu burelis. aciu dievui, kad yra protingu zmoniu pasaulyje. Ir jie tikrai taria ne paskutini zodi.
3.
Parašė TALO 2015-07-06 15:38
ir kol yra protingu zmoniu, tol pasaulis eis i prieki. nes kitaip, visas pasaulis pavirs i susiskta TSRS.
4.
Parašė .oOo. 2015-07-06 15:51
Po šių išeiginių graikai pakilo mano akyse.
Nors, atvirai sakant, tikėjausi būtent tokio rezultato kuris buvo.
Gal pagaliau daeis praplautoms smegenims, kad vyriausybių skolos nėra joks gėris?..
P.S. Niekaip nesuprantu, kodėl neatsakingų vyriausybių skolos yra vadinamos valstybių skolomis.
5.
Parašė mindaugas1 2015-07-06 16:07
Čia matau ne vien tik graikams reikia išsiblaivyti. Ekstremistai...
6.
Parašė v__1 2015-07-06 16:13
Niekas nepasikeitė. Kaip mastė graikai infantiliškai taip ir toliau tęsiasi. Nori išleidinėti pinigus, kurių neuždirbo. Nori 14 pensijų per metus ir daugiau valdininkų etatų su didesniais atlyginimais, kuriuos išlaikys kažkas kitas, nes mes mokesčių nemokam. Vaikiškai naivu, bet iš išsivyščiusios šalies suaugusių gyventojų tai jau įžūlu.
Tikiuosi spirs tuos veltėdžius lauk.
7.
Parašė IT17 2015-07-06 16:13
na primeskim, pasitrauke is euro zonos, oficialiai bankrutuoja, t.y. atsisako grazinti skolas, ir pradeda gyvenima is naujo, sakot europos partneriai nebendradarbiaus po tokio sou, ok, yra kinija, rusija, kur parduoti savo prekes ir prekyba vystyti... ekstremistai, o ka jus ponai galvojat amerikos, japonijos, europos centriniai bankai darys su prisipirktom, vis dar perkamom valstybinem obligacijom, tyliai ramiai nurasys is serijos abra kadabra = buvo - nera... ir tokiu budu susimazins balansa. kaip jie tas obligacijas pirko - perka uz virtualiai is oro isirasytas lesas, taip po to ir nurasys...
8.
Parašė .oOo. 2015-07-06 16:16
mindaugas1 [2015-07-06 16:07]:
Čia matau ne vien tik graikams reikia išsiblaivyti...
Iš teksto matau, kad mindaugas1 labai gerai žinai išsibklaivymo procesą.
Tai gal ir šniaukime turi kokių potyrių?
9.
Parašė markus 2015-07-06 16:55
gal turi kur paslepe senaja popierine valiuta,trauks ir naudos...nieko naujo po saule..
10.
Parašė Deimas 2015-07-06 17:00
Talo tai gal apsisprestum kas turi valdyti sali liaudis ar protingi dedes. Nes pries kelias valandas draskei maikes, kad liaudies zodis yra viskas ir tik I ji reikia kreipt demesi. O delfi komentarai ne tas pats liaudies zodis ? Kaip manai kaip kiekvienos europos valstybes liaudis nubalsuotu, jeigu ivyktu referendumas, del pagalbos graikijai ? Turbut ir pats neabejoji, kad visos salys pasakytu : graikija usipi...k nesersim tavo pensininku is savo mokesciu.
11.
Parašė .oOo. 2015-07-06 17:14
Dabar aišku kodėl Lietuvoje su referendumais taip skysta.
Turim Delfi!
Kam tie referendumai...
12.
Parašė Deimas 2015-07-06 17:28
Lietuvoj reiketu elektroninio balsavimo, tada netik pensininkai ir delfinai balsuotu, bet ir jaunimas su emigrantais. Situacija manau pasikeistu pastebimai. Bet koncervai tokio bajerio nepraleis niekaip.
13.
Parašė Grand 2015-07-06 18:00
Koncervai padarys viska, kad butume kaip Rusija ir S. Koreja. Kitaip valdzia is ranku jiems isslys.
14.
Parašė Apci 2015-07-06 18:56
„Graikai jau ne kartą sumokėjo už jų vyriausybės klaidas. Jei jie negali likti bendroje Europos pinigų sąjungoje, taip yra todėl, nes ši sąjunga nesiūlo jokių nuolaidų šalims, kurios susidūrė su problemomis. Svarbiausia dabar yra sustabdyti kraujavimą” - reziumavo ekonomistas bei 2008 metų Nobelio premijos šioje srityje laureatas Paul Krugman.
1.5% palūkanos (sumoka 2.6% nuo BVP, kai prasiskolinimas siekia 175% nuo BVP) už paimtas paskolas, kai rinka siūlė už 15%, nėra nuolaida? Kokie blogi tie kitų sąskaitas apmokantys europiečiai. ojojoj ojoj.
http://www.telegraph.co.uk/finance/economics/11372369/Three-myths-about-Greeces-enormous-debt-mountain.html
15.
Parašė ThePope 2015-07-06 20:53
Lengviausias būdas išspręsti problemą - nuo jos pabėgti. Žmogiška. Paprasta. Primityvu.
16.
Parašė ABC 2015-07-06 22:42
dar pries gerus metus buvau smerkiamas kalbedamas apie Lietuvos skolas...
17.
Parašė Baldas 2015-07-07 08:58
Drachmos įvedimas ir jos devalvacija gal ir neblogas variantas, bet skolos tai EUR pagrinde manau. Tai iš drachmos pusės žiūrint skola atrodytų dar baisiau
|
|