![](datas/img/news/images/c/china_market.jpg)
Bankai minėtas lėšas paskolino Kinijos valstybinei vertybinių popierių finansų korporacijai, kuri savo ruožtu tuos pinigus paskolino brokeriams, kad jie galėtų pasiūlyti investuotojams galimybę pirkti akcijas su mokėjimo atidėjimu.
The Financial Times leidinyje rašoma, kad kai Kinijos akcijų rinkoje išpardavimas įgavo pagreitį, minėta valstybinė įmonė ėmė tiesiogiai pompuoti pinigus į rinką. Kinijos valstybinė vertybinių popierių finansų korporacija ne tik skolino finansų rinkų tarpinikams pinigus, kad šie įsigytų akcijų, tačiau tuo pačiu ir pati tiesiogiai pirko investicinių fondų vienetus. Minimas leidinys pažymi, kad šie veiksmai rodo, kad Kinijos valdžios veikla ir parama šalies akcijų rinkai buvo pastebimai didesnė nei iki tol manyta.
Tai taip pat reiškia, kad pastaruoju metu fiksuotą pakilimą Kinijos akcijų rinkoje daugiausiai lėmė šalies valdžios priimti sprendimai ir atlikti veiksmai. Shanghai Composite indeksas po liepos dešimtą dieną pasiekto išpardavimo dugno jau spėjo pakilti virš penkiolikos procentų.
Kinijos finansų tema rašantis žurnalas Caijing penktadienį pranešė, kad daugiausiai lėšų, t.y. 186 mlrd. juanių Kinijos valstybinei vertybinių popierių finansų korporacijai paskolino šeštas pagal dydį šios šalies bankas China Merchants Bank. Penki didžiausi Kinijos bankai: Industrial and Commercial Bank of China, China Construction Bank, Agricultural Bank of China, Bank of China ir Bank of Communications paskolino po šimtą milijardų juanių.
Nuo liepos trylikos dienos paskolas akcijų pirkimui jau išdavė septyniolika Kinijos bankų, na o bendra paskolinta suma, kaip buvo minėta, siekia 1,3 trilijonus juanių.
Šiandieninės prekybos metu Shanghai Composite indeksas paaugo 0,88 procento iki 3992.109 punktų. Nuo metų pradžios šio indekso vertė pasistiebė kiek daugiau nei ketvirtadaliu, o per pastaruosius vienerius metus pakilo beveik dvigubai.