Senieji prognoziniai įrankiai nustojo būti svarbūs

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2015-08-07 01:28 Komentarai: (1)
Žinomas dėl savo optimistinių prognozių investuotojas Laszlo Birinyi teigia, kad nereikėtų nerimauti dėl kai kurių indikatorių arba rodiklių siunčiamų perspėjimo signalų, nes jie nustojo būti svarbūs.

Pasaulyje, kuriame prekyboje rinkoje dominuoja instituciniai investuotojai, tradiciniai prognoziniai įrankiai nebeveikia, investicinės kompanijos Birinyi Associates klientams parašė šios bendrovės prezidentas Laszlo Birinyi.

Todėl jis abejoja prognozėmis, kurios paremtos CAPE rodikliu, kurį sukūrė Nobelio premijos ekonomikos srityje laureatas Robert Shiller, ir kuris šiuo metu rodo, kad rinka yra pervertinta, jog artimiausiais metais pablogės padėtis. Jo nuomone, tai nėra atsitiktinumas, kad keturi didžiausi bumai Niujorko biržoje buvo per pastaruosius trisdešimt trejus metus.

„Tokių kompanijų kaip Amazon, Google ar Chipotle kursų svyravimai sustiprina mūsų tikėjimą, jog tai nėra mūsų senelių rinka ir kad pripažinti rodikliai nebūtinai duoda teisingus signalus bei išvadas” – pareiškė Laszlo Birinyi, kuris nuo dabartinės bulių rinkos pradžios išgarsėjo savo nuosekliomis pozityviomis prognozėmis, jog rinka kils.

Jis tuo pačiu priminė, kad pagal prognozę paremta CAPE rodikliu, per dešimtmetį po internetinio burbulo sprogimo S&P500 indekso metinė grąža turėjo siekti mažiau nei vieną procentą. Nepaisant to, minėto indekso vidutinė grąža per šį laikotarpį siekė penkis procentus.

Laszlo Birinyi dar kovo mėnesį atmetė rinkos dalyvių, kurie rėmėsi įvairiais indikatoriais, perspėjimus, jog bumas rinkoje eina į pabaigą. Jis tuomet teigė, jog CAPE rodiklis rodo faktinį bendrovių vertinimą.

„Cikliškumas suponuoja su tam tikrų standartų egzistavimu ir kursų sugrįžimu prie vidutinių verčių. Tačiau mes manome, kad S&P500 indeksas nebūtinai turi būti ciklinis, todėl daugelis rodiklių ir indikatorių gali būti klaidingi. Daug kartų pabrėžėme, kad modelis prognozėms turėtų būti aštuoniasdešimtųjų ir devyniasdešimtųjų bulių rinkos” – atkreipė dėmesį minimas investuotojas.

Jis tuo pačiu prognozuoja, kad per artimiausius dvidešimt keturis mėnesius S&P500 indeksas pakils 53 procentais iki 3200 punktų.
 
1.   Parašė Petras Kurmelis   2015-08-07 10:49  

Ar tai reiškia, kad svarbą įgauna kortos, kavos tirščiai, pasiklausymas, ką kūčių naktį šneka gyvulėliai apie valiutos kursus ir kiti būrimai, iki manęs užrašyti senoje ir slaptoje okultizmo knygoje?