Rinkose „liejasi kraujas“

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2015-08-24 13:17 Komentarai: (2)
Po to, kai penktadienio prekybą Amerikos akcijų rinkos pagrindiniai indeksai baigė panėrę net virš trijų procentų, nieko stebėtino, jog pirmadienio prekyba tiek Azijos, tiek Europos akcijų rinkose prasidėjo nuo pastebimo išpardavimo, be to, „kraujas liejasi“ ir žaliavų bei valiutų rinkose.

Štai Kinijos akcijų rinkos pagrindinis indeksas Shanghai Composite šiandien susitraukė net 8,45 procento iki 3211.21 punkto, arba labiausiai nuo pat 2007 metų. Investuotojai vis labiau nerimauja dėl šios šalies ekonomikos būklės ir augimo. Nors Kinijos valdžia jau ėmėsi veiksmų, kurie skirti skatinti ekonomikos augimą ir sustabdyti išpardavimą šalies akcijų rinkoje, tačiau regis rinkos dalyviai ima rimtai abejoti, ar tai pavyks padaryti.

Pastebimo išpardavimo neišvengė ir kitos Azijos šalių akcijų rinkos. Štai Japonijos Nikkei 225 indekso vertė pirmadienio prekybos sesijos metu susitraukė net 4,61 procento, Indijos SENSEX 30 indekso vertė buvo nusmukusi virš penkių procentų. Kritimas buvo fiksuojamas ir Okeanijos rinkose, kur Australijos All Ordinaries indekso vertė krito keturiais procentais, o Naujosios Zelandijos pagrindinis akcijų rinkos indeksas NZX 50 krito 2,5 procento.

„Rinkose turime tikrą katastrofą. Atrodo, kad niekas negali to sustabdyti“ - pareiškė Heqitongyi Asset Management Co. analitikas Šanchajuje Chen Gang.

„Rinkose dar bus blogiau prieš tai kai pamatysime šiokį tokį pagerėjimą“ - prognozuoja AMP Capital Investors Ltd. kompanijos ekonomistas Sidnėjuje Nader Naeimi.

„Kinijoje būtina sumažinti bazinę palūkanų normą ir dar labiau sušvelninti pinigų politiką. Tuo tarpu bus dar blogiau“ - pridėjo jis.

„Sunku spręsti, ar investuotojų reakcija buvo perdėta, ar rinka yra arti dugno. Tai akcijų rinkoje mažo mąsto katastrofa. Bet koks atšokimas, jei jis bus, tai bus tik techninis“ - teigė China Investment Securities analitikas Honkoge Alex Kwok.

Europos akcijų rinkos taip pat pasekė Azijos rinkų pavyzdžiu ir irgi fiksuoja pastebimus nuosmukius. Per pietus Vokietijos DAX indekso vertė buvo nukritusi 2,32 procento, Prancūzijos CAC40 - 2,37 procento, Ispanijos IBEX35 - 2,27 procento, Italijos FTSE MIB - 2,28 procento, na o Didžiosios Britanijos FTSE250 indekso vertė buvo sumažėjusi apie tris procentus.

Išpardavimas vyksta ir Baltijos biržose. Štai bendro indekso OMX Baltic Benchmark GI vertė per pietus buvo nukritusi 3,73 procento, mūsų biržos OMX Vilnius - 2,39 procento, Latvijos OMX Riga indekso vertė buvo nusmukusi virš trijų procentų, o estų OMX Tallinn - 3,85 procento.

Kaimyninės Lenkijos akcijų rinkoje irgi vyrauja raudona spalva, o didžiųjų kompanijų ir bankų bendras indeksas WIG20 yra panėręs apie tris procentus.

Amerikos akcijų rinkų pagrindinių indeksų ateities sandoriai šiandien ir vėl fiksuoja nuosmukius. Per pietus Dow Jones indekso ateities sandoriai buvo nukritę virš dviejų procentų, o S&P 500 - apie du procentus. Tai reiškia, kad bent jau šios dienos prekybos pradžioje Amerikos akcijų rinkoje ir vėl dominuos raudona spalva.

Kalbant apie žaliavas, čia taip pat „liejasi kraujas“. Štai už barelį Crude naftos per pietus buvo mokama po 39.03 dolerius, arba net trim procentais mažiau nei ankstesnės prekybos sesijos metu, tuo tarpu už Brent barelį buvo mokama po 43.73 dolerius, arba 3,5 procento mažiau nei penktadienio prekybos sesijos metu.

Investuotojai išparduoda ir metalus. Varis per pietus buvo atpigęs apie du procentus, paladis virš dviejų procentų, sidabras 2,2 procento, o aukso kaina buvo sumažėjusi 0,4 procento. Su žemės ūkiu susijusios žaliavos taip pat šiandien pinga.

Atsižvelgus į tai, kad naftos kainos ir toliau krenta, nieko stebėtino, jog dar labiau pinga Rusijos valiuta. Per pietus rinkoje už vieną dolerį jau buvo mokama net po 70.9432 rublius, arba 3,51 procento daugiau nei ankstesnės prekybos sesijos metu. Na o mūsų valiuta rusų valiutos atžvilgiu buvo pabrangusi net apie penkis procentus iki 81.489 rublių. Be to, šiandien ir toliau pinga Turkijos lira ir daugelis kitų besivystančių šalių valiutų. Tuo tarpu brangsta jena bei dolerio atžvilgiu taip pat brangsta frankas, svaras. Euras tuo tarpu ir toliau kyla dolerio atžvilgiu.

Ši korekcija, arba išpardavimas finansų rinkose buvo tiesiog neišvengiamas, nes niekas amžinai nekyla, na o viso to priežastys, tai jau antrinis dalykas. Esminis klausimas šiuo metu yra kiek ilgai tęsis ši korekcija bei kokio ji bus dydžio.
 
1.   Parašė mindaugas1   2015-08-24 13:31  

Visus užvaldžiusi rudeninė psichozė arba PMS Neįtinka niekas nuo akcijų indeksų iki aukso. Faktas, kad geresnė proga apsipirkti vargiai pasitaikys. Viena aišku, kad gyvenimas nelaukia, o juda į priekį kaip tai jau buvo n kartų. Pageidavimas vienas galėtų dar pistelt -30 %

 
2.   Parašė HDs   2015-08-24 13:38  

nafta taip pinga kad Statoil net benzina šiandien 0,04e pabrangino