Jis tuo pačiu prognozuoja, kad Amerikos Centrinis bankas ne tik kad nepadidins palūkanų normos, o netgi pradės įgyvendinti ketvirtąją aktyvų supirkimo programą (QE4), kad vėl išpūstų burbulą akcijų rinkoje.
„Tai lemia fundamentiniai rodikliai, o ne Kinija“ - pabrėžė jis.
„Žiniasklaida dėl to kaltina Kiniją. Žiūrėkite, Kinijos akcijų rinka krito dėl tos pačios priežasties kaip ir Amerikos. Tačiau tai nereiškia, kad Kinija lemia kritimą mūsų rinkoje“ - sakė Peter Schiff.
„Abi rinkos reaguoja į Amerikos Federalinio Rezervų banko grasinimus padidinti palūkanų normą. Tai būtent jis gaivino Amerikos ekonomiką, o tiksliau Amerikos rinkas pakenkiant ekonomikai, bet Amerikos Federalinis Rezervų bankas suteikė palaikymą mūsų rinkai naudodamas kiekybinį skatinimą ir nulines palūkanų normas“ - atkreipė dėmesį minimas finansų rinkų specialistas.
„Jie užbaigė kiekybinį švelninimą. Jie grasina nutraukti nulines palūkanų normas, ir jei Fed nuims atramas, rinka sugrius“ - perspėja jis, tuo pačiu pažymėdamas, jog akcijų rinka tuomet kristų ne šimtais, o tūkstančiais punktų.
Amerikoje bazinė palūkanų norma nuo pat 2008 metų gruodžio mėnesio yra rekordinėse žemumose bei nėra keičiama. Pastaraisiais mėnesiais tarp rinkos dalyvių vis labiau didėjo lūkesčiai, jog Amerikos Centrinis bankas jau rugsėjį šalyje kilstels bazinę palūkanų normą, tačiau pastarųjų savaičių įvykiai šiuos lūkesčius gerokai išsklaidė, ir šiuo metu yra manoma, kad realiausia, jog tai nutiks tik gruodį.
„Jie ketina atsitraukti. Fed ketina atsisakyti palūkanų normos didinimo.Tiesą sakant, aš nemanau, kad jie kada nors planavo didinti palūkanas. Visa tai buvo blefas. Rinkos tik to dar nesuprato“ - mano Peter Schiff.
Jis tuo pačiu teigia, kad iš tiesų Amerikos Centrinio banko atstovai planuoja kažką dar labiau grėsmingo ir pavojingo.
„Fed ketina grįžti su QE4. Tai pakenks realiai ekonomikai kaip tai padarė QE3, 2 ir 1 programų įgyvendinimas, tačiau tuo pačiu tai šiek tiek įpūs oro atgal į akcijų rinkos burbulą“ - prognozuoja investicinės kompanijos Euro Pacific Capital vadovas.
Jis tuo pačiu atkreipia dėmesį, kad dauguma kitų ekonomistų stipriai suklydo prognozuodami ką ir kada darys Amerikos Centrinio banko atstovai.
„Metų pradžioje mes buvome padalinti tarp dviejų stovyklų. Tie kurie manė, kad Fed imsis veiksmų kovą bei tie, kurie manė, kad jis palauks iki birželio. Jie visi suklydo“ - priminė Peter Schiff.
„Aš buvau vienintelis, kuris sakiau, jog Fed 2015 metais nieko nedarys, nes jie negali to padaryti nepradurdami savo pačių sukurto burbulo“ - teigė jis.
Tuo pačiu minimas finansų rinkų specialistas pripažino, kad šiuo metu auksas nėra investuotojų saugus prieglobstis, kaip tai kažkada buvo. Anot jo, nors per pastarąsias dvi savaites auksas pabrango aštuoniasdešimt dolerių, tačiau jis netaps saugiu prieglobsčiu, nes žmonės vis dar nesuprato, kur jie turėtų evakuotis.
„Jie per paskutinę savaitę vis dar pirko dolerį, jie perka eurą, Šveicarijos franką, Japonijos jeną. Vienintelės valiutos, kurių atžvilgiu doleris augo, buvo su žaliavomis susietos, arba besivystančių šalių valiutos“ - sakė Peter Schiff.
„Žaidimas keičiasi, tačiau žmonės galiausiai pajudės link aukso, ypač kai jie supras, kad nulinė palūkanų norma bus amžinai, ir mes turėsime dar vieną kiekybinio švelninimo etapą“ - reziumavo investicinės kompanijos Euro Pacific Capital vadovas.