MALONI STAIGMENA, Amerikos ekonomika paaugo gerokai sparčiau, nei prieš tai skelbta

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2015-08-27 15:34 Komentarai: (3)
Po antrojo vertinimo paaiškėjo, jog per praėjusį ketvirtį didžiausia pasaulyje Amerikos ekonomika paaugo gerokai sparčiau nei buvo skelbiama po pirminio preliminaraus vertinimo. Per antrą šių metų ketvirtį metinis prieaugis siekė net 3,7 procento, kai prieš tai skelbta, jog sudarė tik 2,3 procento. Nieko stebėtino, jog po šios informacijos pasirodymo doleris ėmė stiprėti euro atžvilgiu.

Ekonomistai taip pat prognozavo, jog po antrojo perskaičiavimo bus padidintas Amerikos ekonomikos prieaugis, tiesa, ne taip stipriai, t.y. jų prognozių vidurkis siekė 3,2 procento. Nei vienas iš ekonomistų nesitikėjo, jog augimas bus toks spartus, t.y. didžiausia augimo prognozė siekė 3,6 procento.

Priminsime, kad per pirmą šių metų ketvirtį didžiausia pasaulyje ekonomika dėl nepalankių orų ir streikų uostuose, paaugo tik 0,6 procento, tiesa, remiantis preliminariais duomenimis netgi buvo skelbiama, kad ji smuktelėjo.

Spartesnį nei anksčiau skelbta augimą lėmė tiek labiau nei anksčiau manyta ūgtelėjusios vartotojų išlaidos, tiek ir labiau paaugusios verslo išlaidos bei sparčiau padidėjusios verslo atsargos.

Vartotojų išlaidos, kurios sudaro net apie septyniasdešimt procentų šalies bendrojo vidaus produkto vertės, per antrą šių metų ketvirtį, kaip ir buvo prognozuota, paaugo 3,1 procento, kai po pirmojo preliminaraus vertinimo buvo skelbiama, kad prieaugis siekė 2,9 procento, o ketvirtį prieš tai šio rodiklio augimas sudarė 1,8 procento.

Amerikos valdžios išlaidos praėjusį ketvirtį paaugo 2,6 procento, arba sparčiausiai per pastaruosius penkerius metus, bei taip pat teigiamai prisidėjo prie ekonomikos prieaugio.

Verslo atsargos šalyje per minimą laikotarpį paaugo už 121.1 mlrd. dolerių sumą, kai remiantis preliminariais duomenimis buvo skelbiama, kad padidėjo už kiek mažesnę 110 mlrd. dolerių sumą. Tai prie ekonomikos augimo teigiamai prisidėjo 0,22 procentinio punkto, kai prieš tai skelbta, jog ji sumažino 0,08 procentinio punkto. Ketvirtį prieš tai prieaugis sudarė 112.8 mlrd. dolerių.

Po korekcijos paaiškėjo, jog verslo investicijų apimtys į pastatus ir kitus statinius per praėjusį ketvirtį Amerikoje paaugo 3,1 procento, kai prieš tai skelbta, jog šis rodiklis krito 1,6 procento. Be to, sparčiau paaugo investicijų apimtys į įrangą ir įrengimus, t.y. 10,7 procento, o ne septyniais procentais. Išlaidos gyvenamųjų namų statybai taip pat paaugo sparčiau nei prieš tai manyta, t.y. ne 6,6 procento, o 7,8 procento. Tuo tarpu investicijų apimtys į gavybą ir kasybą susitraukė net 68,3 procento, arba labiausiai nuo pat 1986 metų antrojo ketvirčio. Prieš tai skelbta, jog kritimas siekė 68,2 procento.

Be to, paaiškėjo, jog užsienio prekybos deficitas per antrą šių metų ketvirtį buvo mažesnis nei prieš tai manyta, tad tai Amerikos bendrojo vidaus produkto prieaugį teigiamai paveikė 0,23 procentinio punkto.

Tuo pačiu atkreipiame jūsų dėmesį, kad rugsėjo mėnesio pabaigoje bus paskelbti trečiojo ir tuo pačiu galutinio antrojo šių metų ketvirčio Amerikos bendrojo vidaus produkto skaičiavimo rezultatai.

Ekonomistai prognozuoja, kad per šį ketvirtį Amerikos bendrasis vidaus produktas ūgtels vidutiniškai 2,8 procento.
 
1.   Parašė maxa   2015-08-27 15:48  

Kelkit palūkanas vienžo.

 
2.   Parašė .oOo.   2015-08-27 16:07  

Man tai iliustracija tokios naujienos labai patinka

 
3.   Parašė IT17   2015-08-27 21:00  

nu dabar aisku, ko ten vakar indeksai taip pavare...