Rusijos rublis nusirito iki rekordinių žemumų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2016-01-21 14:09 Komentarai: (0)
Pingant naftai bei tuo pačiu vis labiau prastėjant lūkesčiams, vis labiau pinga ir Rusijos nacionalinė valiuta rublis, kuris dolerio atžvilgiu nusirito iki naujų absoliučiai rekordinių žemumų.

Kaip minėta, pinganti nafta ir kiti energijos ištekliai bei žaliavos, lemia, jog iš Rusijos traukiasi kapitalas, be to, šios šalies gyventojai taip pat linkę rinktis pagrindines užsienio valiutas, o ne rublį, tad būtent tai ir sukeli jo vertės tolesnį kritimą.

Šiandieninės prekybos metu vienu metu už vieną dolerį jau buvo mokama net po 85.8752 rublius, t.y. rekordinis lygis, o už eurą - po 93.597 rublius.

Analitikai mano, kad jei Rusijos valiuta ir toliau taip sparčiai pigs, tai tuomet anksčiau ar vėliau sulauksime šios šalies Centrinio banko intervencijos valiutų rinkoje.

Rusijos Centrinio banko vadovė Elvira Nabiulina pareiškė, kad bent jau dabartinėje situacijoje jie neketina paremti šalies valiutos. Ji teigė, kad rublio vertė priartėjo prie fundamentalaus lygio ir pridūrė, kad intervencija bus atlikta tik tuomet, jei iškils pavojus finansiniam stabilumui. Na o dabar, anot jos, tokio pavojaus nėra.

„Esame įsitikinę, kad vis dėl to Rusijos bankas gali ilgiau netoleruoti tokio spartaus rublio vertės kritimo ir pirmą kart nuo 2014 metų gruodžio atliks intervencijas valiutų rinkoje. Jei ir toliau tęsis 4 - 5 procentų silpnėjimas per dieną, tai gali sukelti paniką tarp Rusijos namų ūkių, kurie ims aktyviai pirkti dolerius, kaip tai vyko 2014 metų pabaigoje“ - sakė Rabobank banko atstovas Piotr Matys.

Po pietų rinkoje už vieną dolerį buvo mokama po 84.0512 rublių, arba net 2,8 procento daugiau nei vakar, na o už vieną eurą buvo mokama po 91.7447 rublius, t.y. net trim procentais daugiau nei trečiadienį.

Vien nuo šių metų pradžios Amerikos valiuta Rusijos valiutos atžvilgiu jau sustiprėjo net virš penkiolikos procentų, o mūsų valiuta - penkiolika procentų. Per pastaruosius vienerius metus metus atitinkamai 28,9 procento ir 21,5 procento.
 
Dar nėra komentarų