ECB gali dar labiau sumažinti palūkanų normas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2016-03-18 12:49 Komentarai: (2)
Jei ekonominės perspektyvos euro zonoje pablogės, Europos Centrinis bankas vis dar turi galimybių toliau mažinti palūkanų normas, pareiškė šio banko valdybos narys Peter Praet.

„Mes dar nepasiekėme intervalo galo. Jei neigiami sukrėtimai pablogins perspektyvas arba jeigu finansinės sąlygos nepasikeis ta kryptimi ir tuo mastu, kuris yra būtinas infliacijos didėjimui, palūkanų normų mažinimas vis dar lieka mūsų arsenale“ - pabrėžė Europos Centrinio banko pagrindinis ekonomistas.

Praėjusią savaitę po pasibaigusio Europos Centrinio banko atstovų susitikimo spaudos konferencijos metu šio banko prezidentas Mario Draghi nustebino rinkos dalyvius pareikšdamas, kad tolesnis palūkanų mažinimas nėra reikalingas. Tai lėmė pastebimą euro sustiprėjimą. Euro zonos Centrinio banko atstovai praėjusią savaitę nusprendė nuo 60 iki 80 mlrd. eurų padidinti mėnesinę aktyvų supirkimo programos vertę bei tuo pačiu išplėtė superkamų aktyvų rūšis.

Europos Centrinio banko pagrindinis ekonomistas Peter Praet pabrėžė, kad šiuo metu šio banko įgyvendinamas aktyvų supirkimas turi ekonominę prasmę, nes tokie veiksmai turi būti atliekami tol, kol infliacija nesugrįš į tvaraus augimo kelią link tikslinio lygio.

„Jis turi būti tvarus. Dar to nepasiekėme“ - reziumavo minimas euro zonos Centrinio banko atstovas.
 
1.   Parašė .oOo.   2016-03-18 14:41  

ECB duoda žinią:
- Jūs tik šortinkit EUR, o mes tik mažinsim palūkanas.

... Ir EU ekonomika stosis piestu.

BTW, o kas ta ekonomika yra šiais laikais?

Vienu žodžiu - ECB duoda žinią - stori bus dar storesni, o liesi bus dar liesesni.

 
2.   Parašė maxa   2016-03-18 18:14  

Logika tokia - jeigu turi milijardus ir defliacija tau neatneša papildomus milijardus, o tiesiog stagnaciją arba nuostolius, tai tada blogai. O jeigu turi varganą atlyginimėlį ir defliacija tau padeda taupyti arba bent neprarasti - tada blogai. Nes bomžai turi vartoti ir skursti, o ponai - gyventi iš dividendų, o jei ir su tuom problemų, tai gauna QE.

Kaip kažkas teisingai čia minėjo - nori infliaciją pūsti dėką apatinio sluoksnio. Nenori turčiai investuoti į rizikingus aktyvus. Nepratę.