R.Shiller: būsto rinka flirtuoja su dar vienu burbulu

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2016-04-06 15:12 Komentarai: (0)
Jeilio universiteto ekonomikos profesorius bei Nobelio premijos šioje srityje laureatas Robert Shiller pareiškė, jog būsto rinka yra veikiama psichologijos ir nuolatinis kainų didėjimas gali sukelti dar vieną burbulą.

„Nuo 2012 metų kainos gana pastoviai lipo į viršų. Daugelyje miestų kainos pakilo virš trisdešimt procentų. Manau, kad žmonės yra atsargūs optimistai” – sakė S&P/Case Shiller indekso kūrėjas.

„Tai dar ne burbulo teritorija, bet burbuliukams visuomet yra galimybė. Dabar mes esame ten, kur mes buvome 2003 metais, po ko visa tai per kitus trejus metus pavirto į gana didelį burbulą” – atkreipė dėmesį bei priminė Robert Shiller.

„Manau, kad šių rinkų judėjimą iš esmės lemia psichologija. Ir psichologiją dabar yra šiek tiek sunku interpretuoti. Atkreipkite dėmesį, kad miestai, kuriuose didžiausias kainų augimas, sėkmingi technologiškai ir daugeliu atveju verslūs miestai. Taigi galbūt žmonės tam tikra prasme tiki šiomis rinkomis, kaip išganymu arba jų viltimi” – sakė Jeilio universiteto ekonomikos profesorius.

Tuo pačiu jis atkreipė dėmesį, jog tarp amerikiečių mažėja noras turėti nuosavą būstą

„Žmonės, po to kai pamatė kaip kainos krito per finansų krizę, jau daugiau nėra taip susižavėję namais. Taigi, tai nėra taip aišku. Nemanau, kad žmonės yra taip sužavėti dideliais ir prabangiais namais, kaip jie turėtų būti” – teigė Robert Shiller.

Tačiau tuo pačiu jis paaiškino, kodėl mano, kad būstas tai vis dar geras turtas, kurį reikėtų turėti.

„Kitas aspektas apie būstą yra tai, kad jeigu tų paimi hipoteką ir moki, tu įsitrauki į taupymo programą. Daugelis žmonių be panašaus pobūdžio disciplinos netaupo. Taigi, šia prasme būstas yra gera investicija” – paaiškino minimas ekonomistas.

Tuo pačiu Robert Shiller teigė, jog jis yra susirūpinęs dėl šiuo metu esančių svyravimų ir jų masto Amerikos ir užsienio finansų rinkose, bei perspėjo, jog tolesnis silpnumas gali lemti pasitikėjimo praradimą ir tai, jog investuotojai tiesiog lauks ir stebės.
 
Dar nėra komentarų