![](datas/img/news/images/s/soros_02.jpg)
Jis įspėja, jog trumpuoju ir vidutiniu laikotarpiu britų ekonomika ir visuomenė nukentės dėl Brexit.
„Iš karto po balsavimo svaras nukrito iki žemiausio lygio per pastaruosius daugiau nei tris dešimtmečius, na o finansų rinkose visame pasaulyje esant ilgam ir sudėtingam derybų dėl Didžiosios Britanijos ir Europos sąjungos politinių ir ekonominių skyrybų procesui bus sumaištis. Poveikis realiai ekonomikai bus panašus į 2007 - 2008 metų finansų krizės“ - tikina George Soros.
Jis pabrėžia, kad kalbama ne tik apie Jungtinės Karalystės gerovę, bet ir apie patį Europos projekto išlikimą.
„Brexit sąjungoje atvers vartus kitoms antieuropietiškoms jėgoms“ - perspėja George Soros bei tuo pačiu pažymi, jog Jungtinė Karalystė gali neišgyventi Brexit, bei nurodo Škotijos nepriklausomybės siekį, kurios gyventojai balsavo už pasilikimą bendroje sąjungoje.
Jis mano, kad Europos sąjungos lyderiai nori atgrasyti kitas šalis nuo pasitraukimo iš Europos sąjungos, todėl Didžiajai Britanijai nepasiūlys tinkamų priėjimo prie bendros rinkos sąlygų. Minimas milijardierius taip pat mano, kad daug, netgi nepaisant to, jog svaro kurso kritimas jiems buvo naudingas, praras britų eksportuotojai orientuoti į Europos sąjungos rinką, na o finansų institucijos persikels iš Londono į euro zonos centrą. Galiausiai, priduria jis, nukentės Londono nekilnojamo turto rinka.
„Tačiau pasekmės Europai gal būti daug blogesnės“ - perspėja George Soros bei pabrėžia, jog jau egzistuoja įtampa tarp šalių kreditorių ir skolingųjų, bei susilpnėjo Prancūzijos ir Vokietijos lyderiai, kurie užsiėmę nacionalinėmis problemomis, be to, jis atkreipė dėmesį į populistinio Penkių žvaigždučių judėjimo sėkmę Italijoje, kur Brexit lėmė, jog vietinė birža krito net virš dešimt procentų.
„Aš nematau rimtos euro zonos reformų programos, kuri turėtų apimti tikrą bankų sąjungą, ribotą fiskalinę sąjungą bei daug stipresnius demokratinės atskaitomybės mechanizmus“ - teigia gerai žinomas investuotojas, bei tuo pačiu pažymi apie Turkijos ir Rusijos daromą spaudimą, kurios panaudoja esančius nuomonių skirtumas euro zonoje savo tikslams.
„Tačiau mes negalime pasiduoti. Tiesa yra, jog Europos sąjunga - tai ydinga konstrukcija. Po Brexit visi iš mūsų, kurie tiki vertybėmis ir principais, kurių pagrindu buvo įkurta Europos sąjunga, turi dirbti kartu ir kapitalinio remonto pagalba išsaugoti ją. Esu įsitikinęs, kad per ateinančias savaites ir mėnesius atsiskleis daugiau Brexit pasekmių, vis daugiau žmonių prie mūsų prisijungs“ - reziumavo gerai žinomas investuotojas, milijardierius ir filantropas George Soros.