M.Draghi: ECB pinigų stimuliacija vis dar reikalinga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-02-06 18:11 Komentarai: (7)
Bazinė infliacija euro zonoje vis dar išlieka žemame lygyje, todėl Europos Centrinio banko vykdoma monetarinė stimuliacija vis dar reikalinga, šiandien kalbėdamas Europos parlamente sakė šio banko vadovas Mario Draghi.

„Iki šiol bazinė infliacija išlieka labai žemame lygyje, ir manoma, kad ji paspartės tik palaipsniui. Mes neturėtume reaguoti tik į vienetinius duomenis ir laikinus infliacijos padidėjimus“ - sakė jis.

Jo nuomone, pinigų politikos parama vis dar yra reikalinga, kad infliacija euro zonoje pakiltų iki Europos Centrinio banko nustatyto dviejų procentų tikslinio lygio ir tai būtų tvaru. Jis pridūrė, kad per paskutinius kelis mėnesius buvęs infliacijos padidėjimas - tai daugiausiai bazinis efektas ir energijos išteklių kainų augimas.

„Žvelgiant į ateitį, rizika euro zonoje mažėja ir daugiausia yra susijusi su pasauliniais veiksniais. Mūsų dabartinėje politikoje daroma prielaida, kad jeigu perspektyvos infliacijai taps mažiau palankios arba jeigu finansinė aplinka nebus palanki siekiant tvarios infliacijos, tai tuomet Valdančioji taryba yra pasirengusi padidinti aktyvų supirkimo programos apimtį arba prailginti trukmę“ - sakė Mario Draghi.

Jo nuomone, žemą bazinių kainų augimą atspindi silpnas kaštų spaudimas euro zonoje, o darbo užmokesčio augimą riboja vis dar išliekantis sąstingis darbo rinkoje ir mažas produktyvumas. Europos Centrinio banko vadovas teigia, kad bedarbystė euro zonoje turėtų būti dar labiau mažesnė, kad tokiu būdu labiau pasitarnautų ekonomikos atsigavimui.

Mario Draghi pabrėžė, kad Centrinio banko pinigų politika suvaidino svarbų vaidmenį išlaikant stabilumą euro zonoje, bei tuo pačiu finansinį stabilumą.

Jo nuomone, nėra įtikinamų įrodymų, jog aktyvų vertės euro zonoje išaugo per daug. O palūkanų skirtumai kompanijų obligacijų rinkoje ir kitose aktyvuose atitinka fundamentalius rodiklius.
 
1.   Parašė kibiras   2017-02-07 00:20  

kvepia išmatomis. ir hyperinflecija. amen ES.

 
2.   Parašė Klaustukas   2017-02-07 07:16  

Keista, kad tyli Lietuvos banko vadovas, nes "stimuliavimas" reiskia totalu Lietuvos gyventoju perkamosios galios mazejima...
Stai Liuxemburge minimali alga kyla, ji jau 1925 Eur.
Taip, taip, net valytoja(as) gauna 1925 Eur., visada stebiuosi kodel kuras Liuxemburge pigesnis kai degalines darbuotojui ar vairuotojui mokama beveik 7 kart daugiau nei Lietuvoje toki darba dirbanciam zmogui...

 
3.   Parašė kibiras   2017-02-07 08:00  

Galiu tik pasakyti, kad nuo euro ivedimo iki dabar, isleidziu apie 30 proc. daugiau, negu prie lito. Krepselis identiskas. Reali infliacija 15 % kasmet. Nice Europe.

 
4.   Parašė mindaugas1   2017-02-07 09:08  

Prie ko Europe? Čia mūsų versliagos punta iš godumo.

 
5.   Parašė Rungas   2017-02-07 09:32  

M.Draghi buvęs antras žmogus Goldman Sachs banke. Čia ir yra atsakymas kodėl, jo nuomone, pinigų stimuliacija reikalinga. Ne apie ES šitas biurokratas galvoja.

 
6.   Parašė maxa   2017-02-07 09:39  

Ne tiek versliagos, kiek valdžia. Mažmenininkų tinklai diktuoja galutines žaliavų kainas gamintojams, kadangi padalinę rinką tarp kelių verslininkų ir visa realizacija keliauja vos per kelias įmones (Maxima, Rimi, Norfa). Tas paaiškina faktiškai vienodas kainas ir konkurencijos nebuvimą.

Kitas klausimas, gamintojų Lietuvoj ne tiek daug, o jei yra - vėlgi, jie irgi padalinę tarp savęs rinkas seniausiai ir konkuruot su jais galima nebent iškarto investuojant į masto ekonomikos lygio fabrikus varant didžiulius kiekius produkcijos. Obettačiau tam būtina pasirašyti sutartį su minėtom Maximom, Rimi ir Norfom, kadangi jie sukūrė oligopolinę rinką.

Valdžia stebi pro pirštus ir gauna otkatus. Smulkusis verslas Lietuvoj daugumoj atveju pasmerktas, to priežastys akivaizdžios.

 
7.   Parašė kibiras   2017-02-07 10:25  

Aisku tik vienas dalykas - viskas brangs, pinigai labai nuvertes.