Palūkanų norma šioje šalyje buvo sumažinta nuo 9,25 procento iki devynių procentų, kai laukta, jog Centrinis bankas ją nukirps labiau, t.y. iki vidutiniškai 8,75 procento. Tiesa, tuo pačiu Rusijos banko atstovai pranešė, kad labai tikėtina, jog per antrą šių metų pusmetį pinigų politika šalyje bus švelninama ir dar labiau, nes lūkesčiai susiję su infliacijos augimu mažėja.
Praėjusį mėnesį metinė infliacija Rusijoje siekė 4,1 procento, kai Centrinio banko nustatytas tikslinis lygis siekia keturis procentus. Prognozuojama, kad metinė infliacija šalyje turėtų išlikti ties maždaug dabartiniu lygiu.
Tuo tarpu Rusijoje ir toliau atsigauna ekonominis aktyvumas, t.y. auga tiek vartotojų išlaidos, tiek investicijų bei pramonės produkcijos apimtys. Atsižvelgiant į tai Rusijos bankas nutarė padidinti savo šių metų šalies bendrojo vidaus produkto augimo prognozę iki 1,3 - 1,8 procento. Prieš tai laukta, šalies ekonomika paaugs 1 - 1,5 procento.
Po pietų valiutų rinkoje už vieną dolerį buvo mokama po 57.5975 rublius, arba 0,42 procento mažiau nei vakar, na o mūsų valiuta Rusijos rublio atžvilgiu buvo atpigusi 0,2 procento iki 64.3393 rublių.
Nuo šių metų pradžios doleris rublio atžvilgiu atpigo apie šešis procentus, o euras - 0,2 procento, tuo tarpu per pastaruosius vienerius metus atitinkamai atpigo 12,6 ir 12,3 procento.