Akcijos pabrango 9500 procentų, eiliniai darbuotojai - milijonieriai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-06-06 13:12 Komentarai: (2)
Daugumoje didelių kompanijų nėra jokių abejonių, kas yra milijonieriai, t.y. aukščiausio lygio vadovai, darbuotojai, kurie išskirtinai prisideda prie verslo plėtros ir geriausi mokslininkai, turintys atitinkamus titulus.

Tačiau Kinijos kompanijos Sunny Optical Technology Group, kurios akcijos per paskutinį dešimtmetį pabrango labiausiai tarp visų pasaulinių MSCI indekso narių, atveju tarp turtingiausių taip pat yra ir eiliniai gamyklos darbuotojai, prižiūrėtojai, valytojai bei virėjai.

Tai lęšių gamintojo neįprasto sprendimo, kai buvo nuspręsta pigiau parduoti ilgiausiai dirbantiems darbuotojams akcijas neatsižvelgiant į jų padėtį įmonėje, rezultatas. Šimtai iš jų tapo milijonieriais.

Nuo 2008 metų birželio Sunny Optical Technology Group akcijų vertė pašoko daugiau nei 9500 procentų, bei pagal prieaugį aplenkė netgi Netflix, kurios vertė šoktelėjo net virš 7500 procentų.

Prieš tris dešimtmečius bendrovė buvo įkurta buvusio buitinės technikos gamyklos darbuotojo, kuris šiam tikslui pasiskolino beveik dešimt tūkstančių dolerių. Dabar jos rinkos vertė jau siekia dvidešimt du milijardus dolerių, ir ji tiekia savo gaminius tokiems gigantams kaip Samsung ar Xiaomi. Sunny Optical Technology Group verslas auga dėl didėjančios kamerų paklausos išmaniuosiuose telefonuose, automobiliuose ar dronuose. Per penkerius metus jos pelnas pašoko daugiau nei šešis kartus.

„Gali būti, kad Sunny Optical yra pats unikaliausias pavyzdys, kai kalbama apie darbuotojų turto didėjimą“ - pareiškė Brown universiteto profesorius Louis Putterman, kuris yra Kinijos ekonomikos ekspertas.
 
1.   Parašė maxa   2018-06-06 13:18  

Huawei berods irgi tokio formato įmonėlė. Visi darbuotojai turi akcijų ir visus sieja viena idėja, nuostolius ir pelną dalijas proporcingai. IMHO nuostabi praktika, skatinanti atsakomybę

 
2.   Parašė C#   2018-06-06 13:28  

Nu tai cia ir yra pati normaliausia motyvacija, bei geriausia kapitalizmo forma - tu tiesiogiai itrauktas i imones sekmes procesa. Kada gaunant fiksuota alga viskas px, darbuotojas suinteresuotas simuliuot darba, darbdavys suinteresuotas moket kuo maziau. Ir tokiose moderniose imonese iskarto atkrenta brangios darbo vietos pvz. visoks jobanas managmentas kuris pastoviai mojuoja botagu ir krusha prota kad runkeliai dirbtu.

Deja bet Lietuvai iki to labai toli.