Šortinimų draudimai užvaldo Europą, taip tikimasi sustabdyti akcijų rinkų „kraujavimą“

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-03-17 18:13 Komentarai: (5)
Europos rinkos priežiūros institucijos stengiasi sugriežtinti skolintų vertybinių popierių pardavimo (šortinimo) taisykles siekdami apriboti istorinius nuostolius rinkoje, susijusius su koronaviruso pandemija.

Trumpasis pardavimas arba šortinimas reiškia, kad investuotojas skolinasi vertybinių popierių ir parduoda juos atviroje rinkoje, kad vėliau galėtų jų įsigyti už mažesnę kainą ir grąžinti, taigi, jis uždirba tuo atveju, jei kaina iš tiesų krenta. Tai įprasta, nors ir prieštaringai vertinama, praktika didelių rinkos problemų metu.

Visos Europos bendras indeksas Stoxx 600 per pastarąjį mėnesį smuko daugiau nei trečdaliu, o praėjusį ketvirtadienį krito labiausiai per visą savo gyvavimo istoriją, nes Europoje vykdomas kelionių ir pramonės sustabdymas siekiant apriboti greitą viruso plitimą.

Prancūzijos finansų rinkų priežiūros institucija uždraudė 92 bendrovių ir bankų akcijų, kurias labiausiai paveikė pirmadienio išpardavimas, šortinimą iki antradienio prekybos sesijos pabaigos. Prancūzijos akcijų rinkos pagrindinis indeksas CAC 40 sumažėjo beveik 40 procentų per pastarąjį mėnesį.

Italijoje, šalyje, kuriai didžiausią įtaką padarė koronaviruso protrūkis žemyne, reguliatorius Consob paskelbė 24 valandų 20 akcijų šortinimo sustabdymą, o Ispanijos CNMV reguliatorius mėnesį nuo antradienio uždraudė Ispanijos akcijų sandorius, susijusius su grynųjų trumpųjų pozicijų nustatymu ar padidinimu. Tiek Italijos FTSE MIB, tiek Ispanijos IBEX akcijų rinkų indeksai per pastarąjį mėnesį sumažėjo maždaug net keturiasdešimt procentų.

Europos Sąjungos finansų reguliavimo institucija - Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija (ESMA) - antradienį pradėjo reikalauti didesnio trumpųjų pozicijų skaidrumo, perpus sumažindama ribą, kurią pasiekus jos turi būti atskleistos.

„ESMA mano, kad dabartinės aplinkybės kelia rimtą grėsmę rinkos pasitikėjimui ES ir kad siūloma priemonė yra tinkama ir proporcinga atsižvelgiant į dabartinę grėsmę Europos sąjungos finansų rinkoms“ - pareiškė reguliavimo institucija.

Jungtinės Karalystės finansinio elgesio tarnyba (FCA) taip pat paskelbė laikiną draudimą šortinti 37 Belgijos ir Italijos įmonių ir bankų akcijas po to, kai abiejų šalių reguliuotojai ėmėsi atitinkamų veiksmų. Belgijos reguliavimo institucija - Finansinių paslaugų ir rinkų tarnyba (FSMA) - antradienio prekybos metu paskelbė uždraudžianti šortus akcijų krepšeliui, kad būtų išvengta vadinamojo „netvarkingo nuosmukio“ rinkose.
 
1.   Parašė Baltas   2020-03-17 20:41  

Tas Baltijo biržoms negalioja....Nors ir judama pagal tas rinkas, neturint visų įrankių...

 
2.   Parašė topl0305   2020-03-17 22:41  

Vat jums ir laisva rinka....

 
3.   Parašė W Buffett   2020-03-18 10:43  

Baltas kodel ne galioja as pvz nueinu i invl pasiskolinu is ju akciju uz sutarta proc ir duriu , na zinoma leverage tradingo nera musu baltice, bet prigalvot juk visko galim

 
4.   Parašė Klaustukas   2020-03-18 11:30  

Tai, kad Invalda neskolina akciju, kaip gi tu skoliniesi?

 
5.   Parašė AlgirdasFX   2020-03-18 14:06  

grynu gryniausia nesamone, rašo tas kas nesupranta ir priimineja tas kas nesupranta