Optimizmas ir viltys stumtelėjo indeksus į viršų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-04-15 00:19 Komentarai: (0)
Antradienį Volstryte dominavo augimą simbolizuojanti žalia spalva, nes tarp rinkos dalyvių didėja lūkesčiai dėl galimo koronaviruso epidemijos apribojimų, kurie paskatino „uždaryti“ daugelį ekonomikos ir viešojo gyvenimo sektorių, sušvelninimo.

Šie lūkesčiai netgi sugebėjo nustelbti pasirodžiusius prastus didžiųjų Amerikos bankų pirmojo ketvirčio veiklos rezultatus.

Sesijos pabaigoje didžiausių Amerikos bankų ir bendrovių Dow Jones indeksas pakilo 2,39 procento, platusis rinkos rodiklis S&P500 padidėjo 3,06 procento , o technologinis Nasdaq - net 3,95 procento.

Optimizmą biržoje sukėlė Baltųjų rūmų patarėjas Larry Kudwlow, kuris paskelbė, kad artimiausiomis dienomis prezidentas Donald Trump paskelbs keletą svarbių pranešimų dėl ekonomikos atvėrimo. Tačiau kai kurie gubernatoriai mano, kad sprendimai atnaujinti veiklą priklauso jiems.

Nors Amerikos akcijų rinkos indeksai jau gan daug atšoko po to, kai krito net virš trisdešimt procentų, tačiau, kaip pabrėžia analitikai, S&P500 indekso įmonės vis dar turi atgauti apie 4,7 trilijono dolerių savo vertės. Ir tai nebus lengva atsižvelgiant į sausio – kovo laikotarpio ketvirtinių ataskaitų skelbimo sezoną, kuriose jau bus atsižvelgiama į koronaviruso pandemijos protrūkį.

Analitikai tikisi, kad S&P500 indekso įmonių pelnų sumažėjimo mediana pirmąjį ketvirtį bus apie 10,2 procento ir sieks net 22,4 procento balandžio – birželio mėnesiais.

JPMorgan Chase ir Wells Fargo bankai jau pademonstravo, ko tikėtis, o jų akcijos atpigo atitinkamai apie tris procentus ir keturiais procentais. Abiem atvejais buvo pastebėtas dramatiškas pelno sumažėjimas, kurį iš esmės lėmė milžiniškų rezervų sukūrimas galimiems kredito nuostoliams padengti. Įstaigos tikisi didelės klientų nemokumo bangos.

Apple akcijos antradienį brango virš penkių procentų, be to, tai jau buvo net ketvirta prekybos sesija iš eilės kai ūgtelėjo jų vertė. Vertybinių popierių brangimą lėmė pasirodžiusi informacija apie kovą atsitiesusį iPhone tiekimą į Kiniją po didelio kritimo vasarį.

Dar kartą viena iš sesijos žvaigždžių buvo Tesla, kurios nuosavybės vertybinių popierių kaina šįkart šoktelėjo virš devynių procentų, o per paskutines dašimt prekybos sesijų - net 35,5 procento. Tuo tarpu Amazon akcijų kaina antradienį vienu metu buvo pašokusi net iki 2292 dolerių, kas yra naujas absoliutus rekordinis lygis, o galiausiai prekybos sesiją pasibaigė joms pabrangus virš penkių procentų iki 2283.32 dolerių.

Taip pat buvo populiarios pirmaujančių oro linijų bendrovių American Airlines Group ir United Airlines Holding akcijos. Tą lėmė pranešimai, kad vežėjai beveik sutiko su 25 milijardų JAV dolerių valstybės parama, susijusia su darbo užmokesčio subsidijomis.
 
Dar nėra komentarų