Prekybos sesijos pabaigoje laimėjo buliai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-05-05 00:41 Komentarai: (0)
Pirmadienio sesija Volstryte pasibaigė nedideliu pagrindinių indeksų prieaugiu, nors dienos metu biržose dominavo pardavėjai. Vengimas rizikuoti išlieka padidėjus geopolitinei įtampai JAV ir Kinijos linijoje.

Dow Jones indeksas paaugo 0,11 procento iki 23749,76 punktų, S&P 500 padidėjo 0,43 procento ir prekybos sesiją baigė ties 2842,74 punktais, o štai technologijų sektoriaus bendras indeksas Nasdaq pakilo 1,23 procento iki 8710,71 punkto.

„Mes tikimės, kad akcijos išliks nestabilios, nes rinkos stengiasi rasti pusiausvyrą tarp informacijos apie ekonomikų uždarymų nutraukimą, tarp galimų duomenų apie vaistus ir vakcinas, makro duomenų, informacijos apie pandemijos plėtojimasi ir politinius pokyčius“ - teigė UBS Global Aktyvų valdymo padalinio vyriausiasis investicijų strategas Mark Haefel.

Tarp Amerikos bendrovių brango technologijų sektoriaus atstovių vertybiniai popieriai, t.y. Microsoft ir Netflix (po maždaug 3 procentus), Amazon bei Facebook (virš vieno procento).

Dienos metu labiausiai buvo išpardavinėjamos oro linijų bendrovių akcijos. Žinomas investuotojas Warren Buffett savaitgalį pareiškė, kad jo Berkshire Hathaway investicinė bendrovė atsikratė keturių Amerikos oro linijų kompanijų (Delta, American, United ir Southwest) akcijų dėl koronaviruso epidemijos. Šių kompanijų vertė pirmadienį smuko po 5 - 8 procentus, o štai lėktuvų kūrėjos ir gamintojos Boeing akcijos vienu metu buvo nuvertėjusios maždaug keturiais procentais, bet galiausiai prekybos sesiją baigė atpigusios 1,43 procento.

Virš keturių procentų krito koncerno General Electric kapitalizacija. Pramonės konglomeratas paskelbė sumažinąs 25 procentais darbo vietų kiekį aviacijos segmente kaip 3 milijardų dolerių santaupų paketo dalį.

Finansų rinkų dėmesį, be ekonomikos atvėrimo proceso, susijusio su pasauline pandemija, vis labiau traukia atnaujinusi įtampa tarp Pekino ir Vašingtono. JAV valstybės sekretorius Mike Pompeo sekmadienį teigė, jog yra daugybė įrodymų, kad koronavirusas yra iš laboratorijos Vuhano mieste Kinijoje. Anksčiau praėjusią savaitę vyresnieji Baltųjų rūmų pareigūnai paskelbė, kad Kinija atsakinga už pandemiją, o prezidentas Donald Trump pasiūlė įvesti papildomus muitus šios valstybės atžvilgiu.

Reuters savo ruožtu praneša, kad JAV paspartino darbą perkeldama pasaulinės vertės grandines iš Kinijos į JAV. Donald Trump administracija dirba skatindama įmones, kurios nusprendžia perkelti gamybą į JAV.

Amerikoje fabrikų užsakymai kovą sumažėjo 10,3 procento, lyginant su ankstesniu mėnesiu, kai analitikai prognozavo, kad užsakymai kris 9,4 procento. Penktadienį bus paskelbta balandžio mėnesio, kai apie 20 milijonų amerikiečių prarado darbą, darbo rinkos ataskaita.
 
Dar nėra komentarų