Technologijų milžinai vėl stumtelėjo indeksus į viršų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-05-12 00:22 Komentarai: (0)
Atotrūkis tarp realiosios ekonomikos ir investuotojų vilčių tampa vis didesnis. Nors kitos įmonės praneša apie problemas, technologijų milžinų akcijos nuolat auga, išlaikant aukštas Amerikos indeksų vertes.

Stambiausia pasaulyje JAV akcijų rinka vis aiškiau skirstoma į penkias didžiausias bendroves ir likusias. Šis „penketukas“ jau sudaro daugiau kaip 20 procentų visos S&P500 indekso bendros kapitalizacijos. Pirmadienį FANG + indeksas pakilo 0,9 procento. Apple, Amazon, Netflix ir Alphabet (buvusi Google) vertė padidėjo daugiau nei vienu procentu.

Pridėkite tai, kad Microsoft kapitalizacija pirmadienį ūgtelėjo daugiau nei vienu procentu. Dėl šios priežasties Nasdaq Composite indeksas šįkart padidėjo 0,78 procento, o iki vasario mėnesio rekordo jam trūksta tik 6,6 procento.

Tačiau plačioji rinka yra daug silpnesnė. S&P500 vos liko aukščiau nulio ir pakilo simboliniu 0,01 procentu. Dow Jones smuko, prarasdamas 0,45 procento, bet likdamas aukščiau 24 tūkstančių punktų.

„Nežinau, kas parduos akcijas dabar, kai jau artėjame prie ekonomikos atvėrimo laikotarpio. Daugelis profesionalių investuotojų baiminasi, kad jie praleis augimą, ir tai juos išlaiko rinkoje“ - sakė Niujorko SlateStone Wealth pagrindinis investicijų strategas Robert Pavlik.

Jau matėme pirmąsias makroekonominės ataskaitas, kurios iliustruoja precedento neturintį balandžio mėnesio ekonomikos nuosmukio mastą, ypač rekordiškai aukšta nedarbo statistika. Penktadienį bus duomenų apie Amerikos mažmeninę prekybą ir pramoninę gamybą, kurie ekonomistų nuomone, lyginant su kovu, sumažėjo 11 – 12 procentų.

Prasti yra ir pirmojo ketvirčio įmonių rezultatai, kai buvo prarasta tik pusę kovo mėnesio. Iki šiol 440 bendrovių iš S&P500 indekso pristatė praėjusio ketvirčio veiklos rezultatus. Remdamiesi tuo, analitikai apskaičiavo, kad minimo indekso atstovių pelnas per metus sumažėjo vidutiniškai daugiau kaip dvyliką procentų.

Nepaisant dosnaus Federalinio Rezervo finansavimo, kai kurios bendrovės vis dar stengiasi išgyventi. Chesapeake Energy akcijos pirmadienį nuvertėjo daugiau nei dvyliką procentų po to, kai vadovybė paskelbė svarstanti apie bankroto paskelbimą. Sportinių drabužių gamintojo Under Armour vertybiniai popieriai atpigo beveik dešimt procentų. Bendrovė tikisi, kad jos pajamos antrąjį ketvirtį sumažės 50 - 60 procentų.
 
Dar nėra komentarų