JAV privačiame sektoriuje mažiausiai nuo liepos naujų darbo vietų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-11-04 16:09 Komentarai: (0)
Spalio mėnesį privačiame sektoriuje darbo vietų kūrimas smarkiai sulėtėjo, kai JAV ekonomika kovojo su koronaviruso pandemijos atgimimu, sakoma trečiadienio ADP pranešime.

Per antrąjį šių metų rudens mėnesį, remiantis paskelbtais duomenimis, Amerikos kompanijos sukūrė tik 365 tūkstančius darbo vietų, kai laukta, jog šis rodiklis sieks vidutiniškai 600 tūkstančių. Tai mažiausias rodiklis nuo pat liepos mėnesio. Rugsėjį JAV privačiame sektoriuje sukurta 753 tūkstančiai darbo vietų, arba keturiais tūkstančiais daugiau nei prieš tai skelbta.

Beveik visos darbo vietos spalį buvo sukurtos paslaugų srityje - 348 tūkstančiai. Svetingumo sektorius, kuris patyrė didžiausią smūgį per su virusu susijusį uždarymą, pridėjo 125 tūkstančius darbo vietų, švietimo ir sveikatos paslaugos - 79 tūkstančius, o profesinės ir verslo paslaugos - šešiasdešimt tūkstančių naujų darbo vietų. Tuo tarpu gamyklos ir statybos įmonės padidino darbo vietų skaičių po septynis tūkstančius, o štai kasybos ir gavybos srityje atsirado tris tūkstančiai naujų darbo vietų.

Darbo vietų kūrimas buvo padalytas tarp įmonių pagal dydį, o kompanijos, kuriose dirba nuo 50 iki 499 darbuotojų, sukūrė daugiausia naujų darbo vietų - 135 tūkstančius. Didelės įmonės prisidėjo 116 tūkstančių, o mažos įmonės sukūrė 114 tūkstančių darbo vietų.

„Darbo rinka ir toliau didina darbo vietų skaičių, tačiau lėčiau. Nors tempas yra lėtesnis, pastebėjome, kad užimtumas padidėjo visose pramonės šakose ir įvairių dydžių įmonėse“ - sakoma ADP tyrimų instituto viceprezidento Ahu Yildirmaz pranešime.

Ši informacija pasirodė prieš penktadienį skelbiamą bendrą Amerikos darbo rinkos spalio mėnesio ataskaitą. Laukiama, kad šalyje bedarbystė per praėjusį mėnesį sumažėjo nuo 7.9 iki 7.7 procento bei buvo sukurta 600 tūkstančių naujų darbo vietų, kas padidintų bendrą nuo gegužės sugrąžintų pozicijų skaičių iki beveik 12 milijonų. Tačiau tai kompensuoja tik šiek tiek daugiau nei pusę iš 22 milijonų darbo vietų, prarastų per pirmuosius du pandemijos mėnesius.
 
Dar nėra komentarų