Minima institucija kaltina ją pateikusi pasiūlymą parduoti neregistruotus vertybinius popierius, kurių vertė 1,3 milijardo dolerių.
Vienu metu už vieną XRP kriptovaliutą buvo mokama tik vos po 0.3015 dolerių, kas yra net apie trisdešimt procentų mažiau nei vakar. Antradienį ši virtuali valiuta atpigo beveik septyniolika procentų.
JAV priežiūros institucija padavė į teismą tiek Ripple, tiek du direktorius, generalinį direktorių Brad Garlinghouse ir įkūrėją Chris Larsen.
Amerikos Vertybinių popierių ir biržų priežiūros komisija mano, kad XRP turėtų būti traktuojamas tik kaip užstatas, o ne kaip valiuta. Tuo tarpu Ripple mano, kad XRP yra valiuta ir neturėtų būti registruojamas kaip investicinis sandoris.
XRP 2012 metais sukūrė Ripple įkūrėjai. Jo tikslas - palengvinti greitą tarpvalstybinį pinigų pervedimą. Ripple turi 55 milijardus iš 100 milijardų esamų XRP žetonų. Bendrovės vertė - pagal privačius vertinimus - dabar siekia apie 10 mlrd. dolerių. Šį projektą remia Japonijos finansinių paslaugų milžinė SBI Holdings, Ispanijos bankas Santander ir pagrindinės rizikos kapitalo įmonės, įskaitant Andreessen Horowitz, Lightspeed ir Peter Thiel’s Founders Fund.
XRP vertė, kuri dažnai kinta panašiai kaip bitkoino vertė, pakilo lapkritį ir pasiekė aukščiausią lygį nuo 2018 metų. Tačiau po trečiadienio nuosmukio XRP jau prarado pusę savo vertės, palyginus su ta, kuri buvo gruodžio pradžioje.
Tiesa, po pietų XRP kaina kiek atsitiesė, t.y. buvo nukritusi tik apie aštuoniolika procentų iki 0.3596 dolerių, o nuo metų pradžios pašoko 86.7 procento.