![](datas/img/news/images/m/markets_screen.jpg)
„Bloomberg“ duomenimis, dėl tiekimo sutrikimų, augančių energetinių resursų kainų ir darbo jėgos trūkumo Jungtinės Karalystės bendrovių, įspėjusių investuotojus apie suprastėjusias pelno prognozes, skaičius padvigubėjo. Daugelio šalių infliacijos rodikliai toliau kopia į seniai matytas aukštumas. Infliacija Naujojoje Zelandijoje trečią ketvirtį siekė 4,9 proc. – tai sparčiausias tempas nuo 2011 m. ir 0,7 proc. punkto daugiau, negu prognozuota. Šalies centrinis bankas veikiausiai jau lapkritį padidins bazinę palūkanų normą.
Anglijos banko vadovas A. Bailey įspėjo, kad jo vadovaujama institucija privalės imtis veiksmų kainų augimui suvaldyti. Niujorko valstijos spalio mėn. pramonės sektoriaus indeksas gerokai smuktelėjo iš rugsėjo mėn. lygio ir buvo žymiai prastesnis, negu prognozuota. Lūkesčius nuvylė ir Mičigano universiteto spalio mėn. vartotojų pasitikėjimo indeksas, o mažmeninės prekybos pardavimai rugsėjį, palyginus su rugpjūčių, paaugo 0,7 proc. (prognozuotas 0,2 proc. smuktelėjimas).
Šįryt paskelbta, kad Kinijos ekonomika trečią 2021 m. ketvirtį augo 4,9 proc., metiniu tempu (0,1 proc. punkto mažiau, negu tikėtasi). Šaliai susiduriant su energetinių resursų krize, augimo tempas, palyginti su antruoju ketvirčiu, nukrito net 3 proc. punktais (nuo 7,9 procento). Labiausiai nukentėjo pramonės produkcija, o mažmeninės prekybos pardavimų augimas viršijo lūkesčius (4,4 proc., prognozė – 3,5 procento). Azijos akcijų biržose šįryt indeksų kryptys išsiskyrė – 8.30 val. Lietuvos laiku Honkongo „Hang Seng“ smuktelėjo 0,54 proc., Kinijos „Shanghai Composite“ 0,47 proc., Indijos „BSE 30“ pakilo 0,82 procento.
OMXB indeksas kilo ketvirtą prekybos sesiją iš eilės (+0,61 procento). 200 tūkst. eurų prekybos apyvartą viršijo visi trys bankai („Coop Pank“ +2,42 proc., Šiaulių bankas +0,14 proc.., „LHV Group“ +1,20 proc.) ir „Ignitis grupė“ (+0,25 procento). Kainos ūgtelėjimu išsiskyrė „Novaturas“ (+4,10 procento). Kelionių organizatorius paskelbė, kad rugsėjį gauta 15,5 mln. eurų pajamų, o bendros sausio-rugsėjo mėn. pajamos siekė 75,05 mln. eurų (148 proc. daugiau, negu 2020 m. ir 46 proc. mažiau, negu 2019 m. tuo pačiu laikotarpiu).
Pirminį viešąjį akcijų siūlymą įgyvendinanti Latvijos finansinių paslaugų bendrovė „DelfinGroup“ paskelbė, kad jo metu pritraukta daugiau, negu 8 mln. eurų kapitalo, išplatinta 73 proc. maksimalaus planuoto 7,3 mln. akcijų kiekio. Platinime dalyvavo 5927 investuotojai, iš kurių 10 – instituciniai.