![](datas/img/news/images/e/exonmobile_pistol.jpg)
Per minimą laikotarpį Amerikoje metinis vartotojų kainų indekso prieaugis padidėjo nuo 5.4 iki net 6.2 procento, o laukta, kad augs tik iki vidutiniškai 5.8 procento.
Atmetus energijos išteklių ir maisto kainų pokyčius, per praėjusį mėnesį metinė bazinė infliacija šioje šalyje pašoko nuo keturių procentų iki net 4.6 procento (didžiausia nuo 1991 metų rugpjūčio). Šiuo atveju prognozuota, kad prieaugis bus mažesnis ir sieks vidutiniškai 4.3 procento.
Vien per spalį vartotojų kainų indeksas Amerikoje šoktelėjo 0.9 procento (labiausiai per paskutinius keturis mėnesius), arba daugiau nei dvigubai sparčiau nei mėnesį prieš tai, kai prieaugis siekė 0.4 procento. Ekonomistai laukė, kad kainos paaugs vidutiniškai 0.6 procento. Bazinio rodiklio prieaugis paspartėjo tris kartus ir siekė 0.6 procento, o prognozuota, kad sudarys vidutiniškai 0.4 procento.
![](datas/users/375-am inf2111.png)
Naudotų transporto priemonių kainos vėl pastebimiau prisidėjo prie bendro infliacijos augimo – per mėnesį išaugo 2.5 procento, o per metus – 26.4 procento. Naujų automobilių kainos pakilo atitinkamai 1.4 ir 9.8 procento.
Būsto nuomos išlaidos, kurios sudaro trečdalį vartotojų kainų indekso skaičiavimo, per mėnesį padidėjo 0.5 procento (daugiausiai per keturis mėnesius), o per metus - 3.5 procento, kas yra daugiau priežasčių nerimauti, kad infliacija gali būti patvaresnė, nei tikisi politikos formuotojai. Metinis prieaugio tempas yra didžiausias nuo 2019 metų rugsėjo mėnesio.