Anglijos bankas antrą kartą iš eilės padidino palūkanų normą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-02-03 14:02 Komentarai: (10)
Po šiandien įvykusio Anglijos banko atstovų posėdžio paaiškėjo, jog kaip ir buvo laukta, buvo nuspręsta dar labiau kilstelti bazinę palūkanų normą. Po šios informacijos pasirodymo ėmė stiprėti svaras.

Pasitvirtino ekonomistų prognozės, kad šiandien Anglijos bankas savo bazinę palūkanų normą kilstels 0.25 procento iki 0.5 procento. Už sprendimą didinti palūkanų normą pasisakė visi devyni balsavimo teisę turintys Centrinio banko nariai, tiesa, keturi iš jų siūlė ją kilstelti net 0.5 procento.

Tai antras kartas iš eilės kai Anglijos bankas griežtina savo monetarinę politiką, ir tai nutiko pirmą kartą nuo pat 2004 metų. Prieš tai gruodį bazinė palūkanų norma buvo kilstelta nuo rekordinių žemumų, t.y. nuo 0.1 iki 0.25 procento.

Anglijos banko komitetas taip pat balsavo už tai, kad būtų pradėtas mažinti Jungtinės Karalystės vyriausybės obligacijų pirkimų, finansuojamų iš centrinio banko rezervų emisijos, atsargos, nustojus reinvestuoti gautas lėšas už išperkamus skolos vertybinius popierius.

Anglijos bankas ketvirtadienį padidino savo infliacijos prognozę nuo buvusių 6 procentų gruodžio mėnesį iki 7,25 procento aukščiausio lygio balandžio mėnesį.

„Laipsniškas palūkanų normų rinkų normalizavimas neturėtų kelti grėsmės Jungtinės Karalystės ekonomikai ar jos finansų ir bankų sistemai“ – sakė Berenbergo vyresnysis ekonomistas Kallum Pickering.
 
1.   Parašė Orzis   2022-02-03 14:13  

Bent kažkur blaivus protas dar egzistuoja

 
2.   Parašė DJD   2022-02-03 14:23  

Spėkit, kas bus, kai ECB padidins ženkliau?
Čia tiems, kas paskolų "ant ribos" su kintamom palūkanom pasiėmę, Pvz NT pirkti.

 
3.   Parašė W Buffett   2022-02-03 14:38  

Respectas,neveltui tepe slides is eu.liet didziausia infliacija eu lt bankas kaip ir neegzistuoja

 
4.   Parašė guess2099   2022-02-03 14:39  

Ką tas lt bankas gali padaryti d

 
5.   Parašė Okinawa   2022-02-03 14:58  

1. EU niekada nenurodinėjo UK kaip vykdyti monetarinę politiką 2. Prie ko LB ir euro monetarinė politika, pone Buffet'ai?

 
6.   Parašė IT17   2022-02-03 15:05  

Lietuvos bankas tik vykdo LT finansu rinkos dalyviu prieziura, dar turi viena balsavimo teise ECB posedyje

 
7.   Parašė Grand   2022-02-03 15:37  

Labai diomu kur isspausdinti eurai keliauja. Akivaizdu, kad ne i lietuviu kisenes.

 
8.   Parašė IT17   2022-02-03 15:44  

taigi bondus perka ir lt taip pat, ir numusa palukanu normas uz bondus...

 
9.   Parašė Grand   2022-02-03 16:17  

Aaaa, popiera perka... galvoju kodel taip maistas parduotuvese brangsta. Gal Europos pietieciams tuos EUR atiduoda?

 
10.   Parašė IT17   2022-02-03 16:37  

Grand, visu euro zonos saliu valstybinius isleistu bondus perka, ir taip numusa ju pajaminguma ir uz juos mokamas palukanas, t.y. salis skolinasi pigiau, tokia ir parama, o kad euro zonoje vienoms salims reikia didesnes paramos, o kitom mazesnes, cia jau kitas klausimas... Lietuvos dideles infliacijos fenomenas tame, kad cia daug juodu pinigu vaiksto, kontrabanda ir t.t., plius emigrantai atsiveza, atsiuncia pinigu, plius paziurek kiek LT valstybes skola pasoko per pandemini laikotarpi, t.y. 2020m kovo iki 2021m rugsejo pabaigos 50% pasoko, aisku, kiek pamenu dali skolos suolio leme valstybes garantija paskolai statyti pajuryje vejo jegainiu parka... bet, tai isspudingas suolis, ir jis persikele i infliacija irgi...