Didesnis pinigų politikos sugriežtinimas gresia akcijų ir obligacijų išpardavimu

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-04-20 18:28 Komentarai: (0)
Tarptautinio Valiutos Fondo pinigų ir kapitalo rinkų departamento direktorius Tobias Adrian perspėjo, jog obligacijų ir akcijų rinkoms gresia išpardavimas, jei centriniai bankai bus priversti sugriežtinti labiau nei tikėtasi, kad pažabotų infliaciją, praneša Bloomberg.

Jis pabrėžė, kad išpardavimo tikimybė gali būti dar didesnė, jei pinigų griežtinimas vyktų papildomai nuosmukio metu.

„Centriniai bankai gali būti priversti sugriežtinti daugiau, nei įkainota šiuo metu, todėl ateityje gali kilti netikėtumų“ – sakė Tobias Adrian.

„Manau, kad akcijų rinkoje gali įvykti dar vienas staigus išpardavimas. Kredito skirtumai didėja, nors kol kas ne dramatiškai. Pajamingumas taip pat gali dar labiau padidėti. Galimas tolesnis skolos vertybinių popierių ir valstybės obligacijų išpardavimas. Manau, kad šiuo metu niekas nėra saugu“ – pridūrė jis.

Antradienį Tarptautinis Valiutos Fondas gerokai padidino šių metų infliacijos prognozę. Tikimasi, kad išsivysčiusiose šalyse ji sieks 5,7 procento, o besivystančiose šalyse – 8,7 procento.
 
Dar nėra komentarų