Euro zonoje ir Lietuvoje toliau auga infliacija

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-08-31 14:20 Komentarai: (0)
Paviešinus naujausius Eurostat duomenis paaiškėjo, jog tiek mūsų šalyje, tiek bendroje valiutos zonoje ir toliau į viršų stiebėsi kainos.

Rugpjūtį palyginus su ankstesniu mėnesiu, Lietuvoje metinė infliacija pakilo nuo 20.9 iki 21.1 procento, kai prieš metus buvo daugiau nei keturis kartus mažesnė ir siekė vos penkis procentus. Euro zonoje šis rodiklis ūgtelėjo nuo  8.9 iki 9.1 procento (laukta prieaugio iki devynių procentų), kai praėjusių metų rugpjūtį metinė infliacija buvo daugiau nei tris kartus mažesnė ir siekė tik tris procentus.

Tarp euro zonos šalių rugpjūtį didžiausias metinis kainų prieaugis fiksuotas Estijoje (25.2 procento), mūsų šalyje bei kaimyninėje Latvijoje (20.8 procento), o štai mažiausias - Prancūzijoje (6.5 procento) ir Maltoje (7.1 procento).

Aštuntą šių metų mėnesį lyginant su liepa, bendroje valiutos zonoje energijos išteklių metinis kainų prieaugis sumažėjo antrą mėnesį iš eilės, šįkart nuo 39.6 iki 38.3 procento, kai prieš metus šis rodiklis siekė 15.4 procento. Kitą vertus, maisto, alkoholio ir tabako metinis kainų prieaugis pakilo nuo 9.8 iki 10.6 procento ir buvo daugiau nei penkis kartus didesnis nei prieš metus, kuomet sudarė vos du procentus. Su energijos ištekliais nesusijusių pramoninių prekių metinis kainų augimas pakilo nuo 4.5 procento iki penkių procentų, o paslaugų - nuo 3.7 iki 3.8 procento, kai praėjusių metų rugpjūtį buvo atitinkamai 2.6 ir  1.1 procento.

Aštuntą šių metų mėnesį euro zonoje bazinė metinė infliacija, t.y. atmetus energijos išteklių bei maisto, alkoholio ir tabako kainų pokyčių poveikį, paaugo nuo keturių procentų iki 4.3 procento, kai prieš metus siekė vos 1.6 procento.

Per patį trečiąjį šių metų vasaros mėnesį vartotojų kainų indeksas bendroje valiutos zonoje paaugo 0.5 procento, o mūsų šalyje -  0.6 procento. Daugiausiai kainos rugpjūtį tarp euro zonos šalių pakilo Estijoje (2.4 procento) bei Nyderlanduose (2.3 procento), o štai labiausiai krito Suomijoje (0.4 procento) ir Graikijoje (0.3 procento).

Bendroje valiutos zonoje per rugpjūtį daugiausiai brango maistas, alkoholis ir tabakas (vienu procentu) ir su energijos ištekliais nesusijusios pramonės prekės (0.8 procento), tuo tarpu paslaugų kainos pasistiebė  0.4 procento, o energijos išteklių nepakito. Bazinė infliacija per trečiąjį vasaros mėnesį paaugo 0.5 procento.
 
Dar nėra komentarų