Dirbtinis intelektas turės įtakos beveik 40 procentų darbo vietų pasaulyje

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-01-15 17:03 Komentarai: (1)
Dirbtinis intelektas (DI) turės įtakos beveik 40 procentų darbo vietų pasaulyje, vienas pakeisdamas, o kitas papildydamas. Išsivysčiusiose ekonomikose poveikis bus dar stipresnis, teigia Tarptautinio valiutos fondo vadovė Kristalina Georgieva.

Ataskaitos pratarmėje ji perspėjo, kad artėja „technologinė revoliucija“, kuri gali paskatinti pasaulio ekonomikos augimą, bet taip pat „gali pakeisti darbo vietas ir padidinti nelygybę“.

"Beveik 40 procentų pasaulio užimtumo daro įtaką dirbtinis intelektas. Automatizavimo ir kompiuterizavimo technologijos jau anksčiau paveikė įprastines užduotis, tačiau vienas dalykas, išskiriantis dirbtinį intelektą, yra gebėjimas paveikti aukštos kvalifikacijos darbus. Dėl to labai išsivysčiusios ekonomikos susiduria su didesne DI rizika“ – pabrėžė TVF vadovė.

Ji apskaičiavo, kad tokiose ekonomikose dirbtinio intelekto poveikis gali apimti maždaug 60 procentų darbo vietų. Pusei iš jų tai gali būti naudinga dėl padidėjusio efektyvumo. Iš kitos pusės, naudojant dirbtinį intelektą, gali sumažėti darbuotojų samdymo poreikis, dėl to gali sumažėti užimtumas ir atlyginimai ir net išnykti kai kurios darbo vietos.

Kristalina Georgieva ragino „veikti greitai“ ir išnaudoti dirbtinio intelekto galimybes, o kartu sutelkti dėmesį į tai, kad visi tuo pasinaudotų.

TVF paskelbė analizę tuo metu, kai Davose, Šveicarijoje, prasideda Pasaulio ekonomikos forumas. Dirbtinio intelekto (DI) klausimai bus viena iš jo debatų, kurie truks sausio 15 – 19 dienomis, temų.
 
1.   Parašė maxa   2024-01-16 06:53  

Nu čia kaip ir paprasta prognozuot kokia bus ateitis:

1) dinaminiai, nuolatiniai lokalūs perversmai kas kažkiek metų + nelygybė + masinis valstybių ribų pasikeitimas (karai)
2) stabili diktatūra visame pasaulyje + nelygybė + nuolatinė cenzūra ir prievarta + ne toks masinis valstybių ribų pasikeitimas (karai)
3) didžiuliai mokesčiai visiems ir viskam + basic income + valstybių ribų pasikeitimas (karai) + galų gale bus prieitas scenarijus Nr. 2, jei nebus gebėjimų susitvarkyt - tada scenarijus Nr. 1

Žodžiu, bus arba tragiška, arba labai blogai, arba blogai ;D bet laikinai, nes vėliau vis tiek bus arba tragiška, arba labai blogai didžiulei masei žmonių. Iš teorinės pusės - viskas turi pradžią ir pabaigą, tad kaip ir stebėtis pernelyg nereikia. Mes pašonėj čia ir dabar turim dalbajobus, su XIX a. paniatkėm.

P.S.
Persikvalifikuos ir turės šiokį tokį darbą koks max ~20 proc. netekusių darbų, likę bus amžini unemployed, na ir iš to seks visa visuotinė degeneracija.