JAV akcijų rinka nemažina apsukų, o naftos kainos vėl smunka

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2024-09-27 10:49 Komentarai: (0)
Net jeigu JAV naujų darbo vietų yra sukuriama mažiau, darbdaviai atleisti darbuotojų neskuba. JAV išankstiniai bedarbio išmokų prašymų skaičiai buvo mažesni nei tikėjosi analitikai ir pasiekė žemiausią lygį nuo gegužės. Net ir su atvėsimo ženklais kalbama, kad įmonės skaudžiai prisimena pandeminius metus, kai darbuotojai buvo skubiai atleisti, o vėliau reikėjo dėti dideles pastangas vėl užpildyti laisvas pozicijas.

Žinoma, šie duomenys yra ganėtinai kintami, tačiau tai duoda šiek tiek daugiau patvirtinimo, jog recesija neturėtų būti baziniame prognozių scenarijuje. Taip pat buvo patikslinta, jog JAV BVP antrą ketvirtį didėjo 3 proc. metiniu greičiu. Vakar S&P 500 indeksas kilo 0,4 proc. ir pasiekė 42 dienų uždarymo rekordą šiais metais.

Ilgai laukti Kinijos skatinamieji veiksmai išmušė saugiklius rinkose. Šanchajaus CSI 300 indeksas šiandien kilo dar 4,4 proc., o per savaitę didėjo net 15,5 procento – tai didžiausias savaitinis augimas nuo 2008 metų. Paskelbus beprecedenčius veiksmus, kai kurie investuotojai imasi pirkti viską kas susiję su Kinija. Šanchajaus akcijų biržoje apyvarta viršijo 101 mlrd. JAV dolerių, o su tokiu milžinišku aktyvumu biržoje prasidėjo trikdžiai, sandorių vykdymo vėlavimai ir kiti nesklandumai. Visgi, investuotojai veikiausiai įskaičiuoja dar daugiau valdžios skatinamųjų veiksmų, ypač daugiau fiskalinių pokyčių. Japonijos akcijoms taip pat pavyko pasipelnyti iš Kinijos – NIKKEI 225 indeksas augo 6,5 proc. per savaitę, tikimasi didesnės importo paklausos iš Kinijos.

Nepaisant didesnių paklausos požymių, naftos rinką veda pasiūla. Per dvi prekybos sesijas „Brent“ naftos kainos smuko apie 5 proc. iki 71,5 USD/bl. Saudo Arabija keičia strategiją, naftos eksportuotoja skirs didesnį prioritetą gaunant didesnes pajamas iš didinamo kiekio nei iš didesnių kainų. Rinka reaguoja į pranešimus, jog Saudo Arabija apleis savo neoficialų 100 USD/bl naftos kainų tikslą ir bandys atgauti per kelis metus prarastą rinkos dalį. OPEC+ nuo 2022 metų pabaigos pradėjo mažinti naftos gavybą su tikslu išlaikyti aukštesnes kainas, tačiau ne OPEC+ šalys didino gavybą (ypač JAV). Nuo gruodžio mėnesio naftos kartelis turėtų pradėti vėl didinti apsukas, tad naftos rinkose tikimasi perviršio. Net ir geresnės naujienos iš Kinijos, padidėjusi geopolitinė rizika Artimuosiuose Rytuose, mažinamos JAV palūkanos ir pigesnis JAV doleris kol kas nepadėjo naftos kainoms, prekeiviai ir toliau daugiausiai dėmesio skiria OPEC+.
 
Dar nėra komentarų